Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Львів


Журналісти пропонують встановити у Львові меморіальну дошку економісту Людвігу фон Мізесу
Фото: zaxid.net
Людвіг фон Мізес

Група журналістів виступила з ініціативою за власний кошт встановити у Львові меморіальну дошку економісту Людвігу фон Мізесу з нагоди 130 років з дня його народження.

Про це «Прес-Центру» стало відомо від представника ініціативної групи.

Міський голова Львова Андрій Садовий ініціативу журналістів сприйняв схвально, повідомив представник.

Людвіг фон Мізес — найвидатніший представник австрійської економічної школи, послідовний критик економіки соціалізму.

Народився 29 вересня 1881 року у Львові і прожив тут до 1900 року. Помер у Нью-Йорку в 1973 році.

Мізес є автором книг, присвячених питанням теорії грошей («Теорія грошей і кредиту»), методології економіки («Епістемологічні проблеми економіки», «Теорія і історія»), політичної економії («Соціалізм», «Лібералізм», «Бюрократія»). Головна його робота — «Людська діяльність».

Львів’янин був одним з найпомітніших захисників класичного лібералізму ХХ ст., детально аналізував в своїх працях, як втручання держави в економіку призводить до згубних результатів. Соціалізм, доводив він, по суті неможливий, оскільки знищує раціональну систему економічних обчислень за допомогою цін, що притаманно для ринкової економіки.

Мізес заклав основи австрійської теорії ділового циклу, яку розвинув його учень Фрідріх Хаєк, отримавши за неї Нобелівську премію в 1974 році.

Детальніше про Людвіга фон Мізеса можна прочитати на Zaxid.net

До ініціативної групи з встановлення меморіальної дошки Людвігу фон Мізесу увійшли: журналісти Володимир Золотарьов (колишній редактор відділів політики в газеті «День» та тижневику «Контракти»), Петро Білян (редактор відділу «Влада» тижневика «Бізнес»), Олексій Мартинов (редактор сайту «Австрійська економічна школа українською») та Марат Якупов, старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна Володимир Дубровський.

*

Компанія «Граніт – Житомир» пропонує широкий вибір пам’ятників з граніту. Будь-яких розмірів та форм. Можливість замовлення меморіального комплексу. Пам’ятники з граніту компанії «Граніт – Житомир» — це висока якість продукції, прийнятні ціни, оригінальний дизайн, доставка та встановлення. Детальніша інформація — на сайті www.granit-zhitomir.com


«Прес-Центр»
Категорія: Львів | Опубліковано: 04.04.2011 20:34
Ключові слова: Львів, економіст, меморіальна дошка, Людвіг фон МізесУсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися