Скрипт Вконтакте Like ?> Скрипт Вконтакте Like ?>
ТОП-10 НОВИН КОМПАНІЙ ЗА 2008 РІК. Львів і Львівщина | |
Картинка наша «Прес-Центр» визначив 10 найцікавіших новин компаній Львова та Львівської області за 2008 рік.
1. Шлапак продав полякам магазини «Барвінок» Фото: dt.ua Роман Шлапак Контрольний пакет мережі магазинів «Барвінок» у торгової компанії «Інтермаркет», власником якої є відомий у Львові бізнесмен Роман Шлапак, купив польський фонд Abris Capital Partners. Суму угоди її учасники не розголошували, проте, за інформацією джерел, вона могла скласти від 35 млн. до 50 млн. доларів.
При цьому «Інтермаркет», за словами його головного «піарщика» Юрія Булика, залишився у числі акціонерів «барвінків». «Ми до цього довго готувалися. Нам потрібні були кошти для інвестицій. Ми далі працюємо в напрямку розвитку мережі супермаркетів та будівництві і експлуатації торгово-розважальних центрів», — розповів він за результатами угоди. У мережу «Барвінок» входять магазини, розташовані у Львові, Луцьку, а також ряді міст Львівської області. 2. Партнерська куля для гендиректора «ТКС» Фото: zaxid.net Володимир Говірко Генеральний директор будівельного холдингу «ТКС» (Трускавецькурортсервіс) Іван Торський отримав кулю від свого партнера по бізнесу, депутата Львівської облради Володимира Говірка. Кожному з них належало по 39% акцій холдингу. Торський вижив.
Постріл пролунав 13 лютого в кафе «Фест» у Трускавці, куди бізнесмени прийшли «порішати» свої проблеми. За словами очевидців, між ними розгорілась суперечка... Говірко вцілив Торському у живіт. Що змусило застосувати такий залізний аргумент — не відомо. Як не дивно, ніякого покарання за поранення бізнес-партнера Говірко не поніс. Спочатку проти нього порушили кримінальну справу за фактом замаху на вбивство, але згодом перекваліфікували її на необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 128 КК України). Але й від кримінальної відповідальності за цією статтею Говірка 31 липня звільнили. Апеляцію на судове рішення ніхто не подавав. «Це була випадковість, випадкове необережне поводження зі зброєю з мого боку», — пояснив Говірко. 3. Топ-менеджери у відставці Фото: zaxid.net Степан Кубів
Одразу два, без перебільшення, легендарних топ-менеджери залишили торік компанії, в яких пропрацювали багато років, і які якось складно було уявити без цих особистостей. У березні заяву на звільнення за власним бажанням написав президент «Львівської пивоварні» Володимир Печер. «На даному етапі я усвідомив необхідність відійти від операційної діяльності на підприємстві, адже досягнуто багато результатів, й пивоварня має велике майбутнє», — дипломатично прокоментував Печер своє звільнення. На пивоварні Володимир Печер пропрацював 19 років. У 2006 році, після того як акціонери ліквідували посаду голови правління, продовжив роботу у компанії на новоствореній посаді президента. Після звільнення Печера «президентські» повноваження перебрав на себе гендиректор «Львівської пивоварні» Олександр Руднєв. Де тепер пан Печер — не відомо.
Фото: zik.com.ua Володимир Печер У вересні з посади голови правління «Кредобанку» звільнився Степан Кубів. Найбільшу місцеву банківську установу, яка кілька разів міняла свою назву (ЗУКБ, «Кредит Банк (Україна)», «Кредобанк»), Кубів очолював з 2000 року.
Польські інвестори банку, за словами очевидців, не хотіли відпускати талановитого «топа». Начебто пропонували йому посаду радника голови правління самого РКО Bank Polski SA, але Кубів їм — ні, все вже вирішено. Вже невдовзі стало відомо, що пана Кубіва поманив за собою «Фронт змін» Арсенія Яценюка, львівський осередок якого банкір очолив у грудні.
4. Universal Bank змінив прописку Фото: universalbank.com.ua Головний офіс Universal Bank переїхав зі Львова до Києва.
Журналістам зміну юридичної адреси у банку пояснили так, що, мовляв, нічого дивного: уже півтора року працюємо у столиці, тепер от вирішили там і зареєструватись. «Це технічне рішення, яке просто відобразилося на папері», — сказали в банку. Банк «Універсальний», який після продажу у 2006 році грецькому Eurobank EFG став називатися Universal Bank, пропрацював у Львові більше шести років. З його переїздом до Києва у Львові залишилося чотири місцеві банки (не враховуючи «Галс», який ніяк не ліквідують) — «Кредобанк», «Фольксбанк» (колишній «Електронбанк»), «Дністер» і «Львів». 5. «Іскра» купила РЕМА Фото: zik.com.ua В цеху «Іскри» Регіональне відділення ФДМУ у Львівській області визначило світлотехнічну компанію «Іскра» (Львів) переможцем конкурсу з продажу 61,32% акцій ВАТ «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури».
Крім «Іскри», у конкурсі брав участь Самбірський радіозавод «Сигнал». Але як тільки ціна за запропонований на продаж пакет акцій РЕМА зросла зі стартових 1,850 тис. гривень до 1,892 тисяч, самбірчани зійшли з дистанції. Фактично доля РЕМА була вирішена ще до конкурсу — просто потрібно було дотриматись певних норм і правил. Фонд держмайна насправді вже давно намагався «втулити» його «Іскрі». Задля цього навіть знизили стартову ціну за держпакет заводу, бо спочатку ФДМУ просив за нього 2,637 млн. грн. («Іскра» взагалі хотіла, щоб ціну знизили щонайбільше до 0,5 млн. грн., але в ФДМУ порахували, що це вже занадто). На момент купівлі в «Іскри» вже були 22,6003% акцій Львівського заводу РЕМА, які вона отримала, ставши у 2005 році санатором заводу. 6. Nestle продало частину «Світоча» Фото: nestle.ua На продаж пішов підрозділ «Світоча» з випуску печива і крекерів у с.Старий Яричів (Кам’янка-Бузький район). Компанія Nestle продала його фірмі «Міжнародні логістичні системи» (МЛС). Суму угоди її учасники залишили в таємниці.
Продаж підрозділу керівництво «Нестле Україна» пояснило бажанням зосередитись на виробництві шоколаду і кондитерських виробів на Львівській кондитерській фабриці. При цьому фабрика у Старому Яричеві, за договором купівлі-продажу, щонайменше два наступні роки продовжуватиме випускати печиво і крекери під брендами Nestle і «Світоч». Нові власники також взяли на себе зобов’язання зберегти умови праці і соціальні гарантії, якими користувалися працівники фабрики до її продажу. Наприкінці року, у грудні, «МЛС», який до того часу перейменувався у фірму «Яричів», запустив на фабриці виробництво тортів. 7. СК «Інпро» продалась австрійцям Логотип «Інпро» 10 квітня львівська страхова компанія «Інпро» підписала договір про продаж 90% своїх акцій компанії Grazer Wechselseitige Versicherung AG (Австрія). Решту 10% акцій менеджмент «Інпро» залишив собі.
«У наших планах активний, але акуратний розвиток. За рік ми плануємо охопити усі регіони, почнемо з Західної України», — прокоментував угоду голова правління СК «Інпро» Дмитро Ванькович. За скільки австрійці купили львівського страховика, точно не відомо — обидві сторони-учасники угоди на це запитання відмовчувались. На думку експертів, мова могла йти про 5 млн. доларів. 8. Bader побудувала фабрику з пошиття автомобільних чохлів Фото: siduhi.ru У січні, майже на рік пізніше, ніж планувалось, німецька компанія Bader завершила будівництво фабрики з пошиття автомобільних чохлів у м.Городку.
Безпосередньо будівництво здійснювала львівська будівельна компанія «Комфортбуд». На новому підприємстві створили 300 нових робочих місць. 9. «Провесінь» під обстрілом Фото: zik.com.ua Теплиці «Провесня» 15 березня історія із рейдерським захопленням агрофірми «Провесінь» братами Герасимом і Сидором Кізіними була доповнена спробою силового захоплення підприємства.
Все було в кращих традиціях атак «чорних» рейдерів. Близько полудня на підприємство прибули представник виконавчої служби та заступник начальника райвідділу міліції, щоб забезпечити виконання рішення позачергових зборів акціонерів «Провесня» про зміну керівництва. На цих зборах (спірних з точки зору легітимності) замість Івана Півня головою правління агрофірми було обрано такого собі Анатолія Супрунюка. Разом з правоохоронцями на територію підприємства увірвалися ще півсотні озброєних молодиків кримінальної зовнішності. Під час сутички із охороною підприємства дійшло навіть до застосування вогнепальної зброї. Ніхто, правда, не постраждав. Далі загарбники захопили адміністративний корпус підприємства, відключили електроживлення від насосних станцій і припинили подачу тепла в тепличні блоки... Але спроба захоплення рейдерам не вдалася. Підрозділ «Титан», який приїхав на місце інциденту, швидко відновив на ньому статус-кво. Після цього «Провесінь» вкотре нагадав органам влади, що агрофірму хочуть захопити погані хлопці, і значно посилив охорону підприємства. Правоохоронців, які взяли участь у нападі, пообіцяли покарати. 10. Mondi підібрав «Дунапак-Україна» Фото: krashiy.com Mondi Group, потужна міжнародна група компаній, що працюють у целюлозно-паперовій галузі, взяла під свій контроль жидачівську фірму «Дунапак-Україна».
У березні Антимонопольний комітет України надав Mondi A.G. (Австрія) дозвіл на набуття у власність активів «Дунапак-Україна» у вигляді цілісного майнового комплексу з виробництва пакувальних мішків у Жидачеві. Компанія «Дунапак-Україна» свого часу була створена на базі одного з цехів Жидачівського целюлозно-паперового комбінату. (При формуванні «ТОП-10 НОВИН КОМПАНІЙ ЗА 2008 РІК. Львів і Львівщина» використано матеріали Zaxid.net, ZIK, Presstime, Комерсант-Україна) Ми в соцмережах: Facebook, Twitter, Google+, ВКонтакте 07.03.2009 | |
Перегляди: 7363 |
Рубрика: |
Ключові слова: |
©2008-2015 Прес-Центр Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися |