У блозі спеціалізованої агенції «Контент Маркетинг» опубліковано інтерв’ю зі знаним львівським фоторепортером Віталієм Грабаром. «Прес-Центр» вибрав з нього три запитання і три відповіді на них, в яких зачіпаються такі речі, як «африканська журналістика» під час Майдану, крадіжки контенту в мережі, використання журналістами фотографій із соцмереж без згоди власників.
«А чому саме з Сирцовим?», — запитали мене друзі, коли дізнались, що вирішив зробити з ним інтерв’ю. Підозрюю, що таке ж запитання виникло й у тих, хто читає зараз ці рядки. Відповідаю: тому що Олександр Сирцов — один з найдосвідченіших у Львові новинарів, яких я знаю. Репортер з великої букви «Р». Йому вже майже 47 років, але він й досі не зрадив журналістиці, причому, як бачу, його пре «жива» журналістика. Він належить до числа тих журналістів, про яких кажуть, що їх годують ноги.
Ми з Олександром знайомі вже більше десяти років. Працювали разом в інформаційному агентстві під керівництвом Ірини Марушкіної, слідами якого на львівський медіа-ринок згодом вийшли ZIIK, Zaxid.net, «Гал-Інфо» та інші новинні онлайн-ресурси.
Олександр Сирцов ще працював у західному бюро газети «День», випусковим редактором в «Гал-Інфо», в газеті «15 хвилин». Зараз він поєднує роботу на посаді редактора львівських новин у «Львівській газеті» та кореспондента радіо «Ера».
— Саша, що ти думаєш про конфлікт на «Львівській хвилі»? Кого більше підтримуєш і чому?
— Який конфлікт? Чесно кажучи, я не в курсі. Я тільки побачив, що там йде набір журналістів, який проводить Балинський і ще хтось.
Героєм однієї з програм «Персона» на Телеканалі новин «24» став популярний український блогер, директор з розвитку Livejournal в Україні Ігор Бігдан (ibigdan). В інтерв’ю ведучій Марті Більській він поділився своїми думками з приводу анонімності в інтернеті, конфронтації між блогосферою і соцмережами, майбутнє ЖЖ, розповів про те, чому став жертвою хакера і що йому приносить щастя.