Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Економічні новини » Львів


У Моршині прийняли Програму розвитку малого підприємництва на 2009-2010 роки

Моршинська міська рада затвердила Програму розвитку малого підприємництва у м.Моршині на 2009-2010 роки.

 

Відповідне рішення міськрада прийняла 21 січня 2009 року (№928).

 

Основними завданнями програми є:

 

1. Впорядкування і вдосконалення нормативного регулювання підприємницької діяльності, подолання бар'єрів на шляху становлення і розвитку бізнесу;

 

 2. Залучення суб'єктів малого підприємництва до виконання регіональних і місцевих програм і проектів, що реалізуються в різних галузях;

 

 3. Стимулювання приватної ініціативи громадян з метою зменшення рівня безробіття шляхом створення нових робочих місць та забезпечення самозайнятості населення;

 

 4. Підтримка та розвиток кадрового потенціалу малого підприємства;

 

 5. Стимулювання залучення інвестицій в сферу розвитку малого бізнесу;

 

 6. Впорядкування мережі дрібно-роздрібної торгівлі в м.Моршині;

 

 7. Вирішення соціально-побутових проблем

 

Розробники очікують, що реалізація передбачених у Програмі заходів дозволить, зокрема, збільшити кількість суб’єктів малого підприємництва на 9,4%, питому вагу виробленої малими підприємствами продукції (робіт, послуг) в економіці міста до 8,0%,чисельність зайнятих на малих підприємствах на 14,3%, забезпечити частку надходжень до міського бюджету від діяльності суб’єктів малого підприємництва до 14,5%.

 

Кошторису Програми не вказано. Зазначено лише, що фінансування передбачених нею заходів відбуватиметься у межах кошторисних призначень відповідно до рішень міськради. Основними джерелами її фінансування визначено кошти місцевих бюджетів, центру зайнятості, банків та кредитних спілок, власні кошти підприємств тощо.

 

Автори констатують, що в сфері підприємництва у Моршині все ще залишається багато серйозних проблем і перешкод. Існуюча система входження в бізнес складна і недосконала. Надмірний податковий тиск зумовлює його повільний розвиток.

 

Найбільш актуальною ж проблемою для представників малого бізнесу є отримання банківських кредитів, оскільки банки поки що не зацікавлені у кредитній підтриці малих підприємств через високі кредитні ризики. Відтак у Програмі зроблено акцент на залученні моршинських підприємств до участі в тендерах на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні та місцеві кошти.

 

«Система залучення суб'єктів малого підприємництва до виконання державних замовлень, участь у тендерах та можливість використання бюджетних коштів потребує подальшого вдосконалення і це дало б можливість розвивати мале підприємство», — зазначено у Програмі.

 

З повним текстом Програми можна ознайомитись тут.

 

На сьогодні у Моршині 58 малих підприємств і 303 підприємців-фізосіб, у яких працюють 350 осіб. Малий бізнес у місті зорієнтований переважно на діяльність у сфері торгівлі, ремонту побутових виробів та предметів особистого вжитку (27,6%), у готельному та ресторанному бізнесі (12%).

 

Питома вага виробленої малими підприємствами продукції (робіт, послуг) у загальних обсягах регіону становить 7,1%. Сума надходжень від них до бюджетів усіх рівнів торік склала 4,360 млн. гривень.

 

 

«Прес-Центр»

Категорія: Львів | Опубліковано: 03.02.2009 12:43
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися