Меню

Пошук




Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Суспільство


ЄС передав регіональним ветеринарним лабораторіям сучасне обладнання на суму 2 млн. євро для контролю безпечності продуктів харчування твари

ПРЕС-РЕЛІЗ

16.04.2010

 

 

Відбулося урочисте передання сучасного обладнання для визначення залишків ветеринарних препаратів у продуктах харчування Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини та Державному науково-дослідному контрольному інституту ветеринарних препаратів і кормових добавок за участю Посла ЄС пана Жозе Мануеля Пінту Тейшейра.

 

Це обладнання дасть змогу Україні відповідати європейським і міжнародним вимогам з визначення залишків ветеринарних препаратів у продуктах тваринного походження. Реалізація проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу у рамках компоненту «Безпечність продуктів харчування» проекту «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та Європейської політики добросусідства в аграрному секторі (секторальний підхід)».

 

На урочистій події передання обладнання у Львові були присутніми Посол ЄС, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні п. Жозе Мануел Пінту Тейшейра, заступник Міністра аграрної політики України п. Євген Михайлович Лавров, заступник голови державного комітету ветеринарної медицини п. Юрій Юрійович Садварі, керівництво Державного комітету ветеринарної медицини України, керівник проекту п. Богдан Дроздовський, провідний експерт проекту з питань безпечності харчових продуктів п. Ентоні Віл, керівництво лабораторії та інституту, а також представники фірм-постачальників цього обладнання – НВП «Медторг» та ЗАО «Макрохім».

 

Лабораторне обладнання та спеціально оснащені автомобілі для транспортування зразків загальною вартістю 2 млн. євро вже отримали чотири регіональні лабораторії та два інститути у п’яти містах - Києві, Полтаві, Черкасах, Дніпропетровську та Львові. Окрім того, представники компаній-постачальників обладнання проводять базове навчання персоналу лабораторій щодо використання цього обладнання. У межах Twinning проекту «Надання допомоги українській ветеринарній службі з метою покращення правових та технічних аспектів системи контролю за безпекою харчових продуктів», який реалізовується за підтримки ЄС, буде проведено поглиблене навчання персоналу в Україні та Данії.

 

Про проект «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства в аграрному секторі»

 

Проект розрахований на 38 місяців, і охоплює декілька пілотних областей. Так, окремі компоненти програми реалізовуються у АР Крим, Черкаській, Одеській, Херсонській, Львівській, Полтавській та Дніпропетровській областях. Загальна вартість проекту складає 4,7 млн. євро. Проект на 100% профінансований Європейським Союзом.

Мета цього проекту полягає у сприянні більш тісній співпраці між Україною та ЄС і гармонізації українських стандартів з вимогами СОТ, зокрема, в аграрному секторі завдяки застосуванню секторального підходу.

 

Проект складається з чотирьох компонентів, які передбачають покращення у галузі безпеки продуктів харчування, розвиток ринкової інфраструктури та сільської місцевості, а також зміцнення потенціалу Міністерства аграрної політики України в управлінні та координуванні секторальним підходом.

 

Про компонент «Безпечність харчових продуктів»

Компонент впроваджується у рамках проекту ЄС «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства в сільському секторі». В межах компоненту експерти працюють над вдосконаленням української системи безпечності харчових продуктів , приведенням українського харчового законодавства у відповідність до міжнародних та європейських вимог .

 

 

Для отримання додаткової інформації, просимо звертатися до Олесі Кравченко-Фісун

за тел. +38 095 280 29 70

або e-mail: okravchenkofisun@gmail.com

Категорія: Суспільство | Опубліковано: 19.04.2010 19:55
Ключові слова:



Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися