Меню

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Економіка


СТ «Іллічівське» підтримує введення спрощеної системи оформлення ДТП

ПРЕС-РЕЛІЗ

16.02.2010

 

 

Страхове товариство "Іллічівське” підтримало ініціативу Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) про введення спрощеної системи оформлення ДТП – так званого "європротокола”. Про це повідомив директор СТ "Іллічівське” Юрій Гришан.

 

Зараз на розгляді у Верховній Раді України знаходиться зареєстрований законопроект, відповідно до якого при невеликих дорожньо-транспортних пригодах необхідні документи будуть оформляти не працівники ДАІ, а аварійні комісари. Нововведення дозволить потерпілим заощадити час і уникнути адміністративної відповідальності, яка зараз настає практично у всіх випадках. "Європротокол” може набути чинності вже у другій половині 2010 року

 

Введення спрощеної системи оформлення ДТП є можливим, якщо шкода заподіяна тільки майну (тобто не постраждали життя і здоров’я учасників), а дорожньо-транспортна пригода сталася за участю двох застрахованих транспортних засобів. За даними ДАІ, в 2009 році зафіксовано 230 тис ДТП. І лише 30 тис з них – це випадки з потерпілими, які потребують втручання з боку держави, решта 200 тис ДТП – це виключно майнові суперечки, які можуть врегулювати страховики.

 

"Отже, можна говорити про наявність значних перспектив для введення "європротокола”, - зазначає Юрій Гришан. – Адже у шести випадках із семи водії можуть без участі ДАІ врегулювати дорожньо-транспортні пригоди. Крім того, у потерпілого з’явиться вибір, звертатися в страхову компанію заподіювача шкоди або до свого страховика.”

 

Від учасників ДТП лише потрібно письмово викласти спільне бачення страхувальника і потерпілого стосовно обставин події. Ця документація потім буде проаналізована представниками страхових компаній, які займуться врегулюванням майнової суперечки без безпосередньої участі учасників ДТП.

 

На практиці це буде означати, що обидві сторони – як винуватець ДТП, так і потерпілий, – швидко отримають компенсацію за завдану матеріальну шкоду. І не учасники дорожньо-транспортної пригоди будуть відсуджувати гроші у страхових компаній – суперечки будуть виникати вже між самими страховиками.

 

На думку Юрія Гришана, це спричинить реструктуризацію страхового ринку, зокрема, клієнтської бази та агентської мережі між компаніями. Недобросовісним компаніям буде складніше працювати, оскільки в майнових суперечках з чесними учасниками ринку вони будуть втрачати позиції.

 

"В цій боротьбі основною конкурентною перевагою СТ "Іллічівське” буде дотримання високих стандартів якості обслуговування і максимальне скорочення термінів виплати відшкодування,” – стверджує Юрій Гришан.

 

Довідка

ЗАТ «Страхове товариство «Іллічівське» створено у 1997 році. Станом на січень 2010 року компанія має ліцензії на здійснення 15 видів добровільного та 9 видів обов’язкового страхування. Товариство є членом Правління Ліги Страхових організацій (ЛСОУ), Моторного (транспортного) страхового бюро України, Українського сільськогосподарського страхового пулу, Українського ядерного страхового пулу.

 

Контактна особа:

Галина Венгріна

Телефон: (44) 207-01-80

press_center@illichivska.com.ua

http://www.illichivska.com.ua

Категорія: Економіка | Опубліковано: 26.02.2010 13:54
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися