Меню

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Економіка


Суд заборонив «!Фест» будувати у Бернардинському дворику
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПРЕСИ
17.12.2010


Господарський суд Львівської області заборонив ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» будувати ресторан у Бернардинському дворику.


Відповідне рішення суд ухвалив вчора, 16 грудня.

Водночас суд роз’яснив, що «!Фест» ніщо не заважає розміщувати у дворику літній майданчик, згідно із договором, дозволом та погодженим проектом, які у того є.

Подаємо повний текст ухвали:


Господарський суд Львівської області
Ухвала
16.12.2010
Справа  №7/229 (10)

Суддя: Фартушок Т.Б.
розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Галицької районної адміністрації Львівської міської ради
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест»
про демонтаж самовільного будівництва

Встановив:

До господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» про демонтаж самовільного будівництва.

Ухвалою господарського суду Львівської області №7/229 (10) від 16.12.2010 р. порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 10 год. 30 хв. 04.01.2011 р.

Відповідно до позовної заяви, 15.07.2010 р. між Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради та Відповідачем укладено договір №189 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення. 15.07.2010 р. Відповідачу надано дозвіл №189 на розміщення відкритого літнього майданчика площею 196,1 м2 за адресою: м. Львів, вул. Валова, 20 біля існуючого кафе «Бернардинський дворик». Відповідачем у встановленому порядку погоджено проект. 25.11.2010 р. КП «Адміністративно-технічне управління» Відповідачу внесено припис №4202 Б-1378, яким в термін до 02.12.2010 р. зобов’язано оформити дозвіл на виконання ремонтно-будівельних робіт. На виконання розпорядження голови Галицької райадміністрації ЛМР від 03.12.2001 р. №р-607 створеною комісією проведено перевірку, якою встановлено, на території Бернардинського дворика на вул. Валовій, 20 ведуться будівельно-монтажні роботи без відповідного погодження, та що об’єкт (заклад, що будується) має ознаки капітальної споруди.

У позовній заяві наявна заява про забезпечення позову, а саме – Позивач просить винести ухвалу, якою заборонити ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» здійснювати будівельні роботи за адресою: м.Львів, вул. Валова, 20.

Зазначену заяву Позивач мотивує тим, що продовження розпочатого будівництва може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

При розгляді заяви про забезпечення позову судом враховано обставини справи, в тому числі наступне.

1. Відповідно до акту перевірки від 03.12.2010 р., проведеної на виконання розпорядження голови Галицької районної адміністрації від 03.12.2010 р. №р-607 «Про створення комісії для перевірки літнього майданчика на вул. Валовій, 20», та затвердженого головою Галицької райадміністрації, комісією у складу:

- начальника відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації, голови комісії І.Канціра;

- завідуючого сектору благоустрою ЛКП ШРП Галицького району, секретаря комісії В.Гощицького;

- архітектора Галицькоого району м. Львова В.Пецуха;

- інженера КП «Адміністративно-технічне управління» В. Хохлова,

Проведено перевірку території у Бернардинському дворику на вул. Валовій, 20, прилеглу до об’єкту ресторанного господарства ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест».

В результаті перевірки встановлено:

- на зазначеній території, наданій для розміщення літнього майданчика, ведуться будівельно-монтажні роботи без відповідного погодження з Галицької районною адміністрацією;

- встановлено дерев’яну огорожу, за межами якої розкидане будівельне сміття;

- всупереч архітектурно-художній вимозі знято плиточно-бруківочне покриття майданчика;

- під основу будівельної конструкції проведено бетонне замощення;

- заклад будується з масивних брусів з капітальним накриттям;

- проводиться засклення склопакетами бічної та фасадної будівлі.

Враховуючи вищенаведене, комісія дійшла висновку, що об’єкт має ознаки капітальної споруди.

2. Відповідно до п.1 наявного в матеріалах справи розпорядження голови Галицької районної адміністрації №р-625 від 14.12.2010 р. «Про зупинення будівельних робіт ТОВ «Мережа концептуальних ресторанів «!Фест» на вул. Валовій, 20», зобов’язано ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!ФЕСТ» зупинити будівельні роботи на вул. Валовій, 20.

Згідно ст. 66 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою сторони, або за своєю ініціативою має право вжити заходів до забезпечення позову; забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Відповідно до ст.67 Господарського процесуального кодексу Укрїани, позов забезпечується в тому числі шляхом накладення арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві та шляхом заборони відповідачеві вчиняти певні дії; про забезпечення позову виноситься ухвала.

Враховуючи вищенаведене, в тому числі те, що предметом позову є демонтаж самовільного будівництва, суд прийшов до висновку про можливість задоволення заяви та вжиття заходів згідно ст.ст. 66, 67 Господарського процесуального кодексу України, а саме — заборонити Відповідачеві здійснювати будівельні роботи за адресою м. Львів, вул. Валова, 20.

При цьому суд зазначає, що заборона Відповідачеві здійснювати будівельні роботи за адресою м. Львів, вул. Валова, 20, не перешкоджає розміщенню Відповідачем відкритого літнього майданчика за адресою м. Львів, вул. Валова, 20 (у Бернардинському подвір’ї) відповідно до умов договору №189 від 15.07.2010 р., дозволу №189 від 15.07.2010 р., та погодженому проекту.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 66-68, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд —

УХВАЛИВ:

Вжити заходів до забезпечення позову, а саме — заборонити товариству з обмеженою відповідальністю «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!ФЕСТ» здійснювати будівельні роботи за адресою м. Львів, вул. Валова, 20.

Права та обов’язки сторін визначені ст.ст. 20, 22, 28 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ст.68 Господарського процесуального кодексу України, питання про скасування забезпечення позову вирішується господарським судом, що розглядає справу, із зазначенням про це в рішенні чи в ухвалі.

Суддя Фартушок Т.Б.
Категорія: Економіка | Опубліковано: 17.12.2010 11:14
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися