Меню

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Суспільство


Захід України потерпає від йодного дефіциту - конференція

ПРЕС-РЕЛІЗ

30.10.2009

 

 

Захід України потерпає від йодного дефіциту/Лікарі Львівщини занепокоєні проблемою йодного дефіциту в регіоні

 

28 жовтня 2009 на Львівщині, у м. Винники, відбулася науково-практична конференція з проблеми йодного дефіциту за участю акушерів-гінекологів та педіатрів регіону. Оскільки на державному рівні питання профілактики йоддодефіцитних захворювань, нажаль, не підтримується, представники медичної галузі намагаються об’єднати зусилля з метою висвітлення та розробки шляхів вирішення цієї нагальної проблеми.

 

Йод – це мікроелемент, життєво необхідний людині для синтезу гормонів щитоподібної залози, який самостійно не виробляється організмом, а надходить ззовні. Нестача йоду може спричинити виникнення ендемічного зобу, призвести до зниження розумових здібностей дитини (аж до кретинізму) за умов недоотримання мікроелементу на всіх стадіях розвитку – від внутрішньоутробної до підліткової, до зниження репродуктивної функції жінки, безпліддя та до інших дисфункцій організму.

 

В Україні існує близько 80 регіонів із природним йододефіцитом (ПЙД), від якого особливо потерпають Львівська, Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська, Волинська, Тернопільська та Рівненська області. Особливо збіднені йодом гірські місцевості, де часто випадають дощі та вода стікає у ріки, «вимиваючи» йод з ґрунту. Тому рівень йоду в продуктах харчування з йододефіцитної місцевості (молоко, яйця, м’ясо, зернові, овочі) знижений. За результатами медичних досліджень, західний регіон визнається найбільш ендемічним регіоном України, тобто його природні та соціальні особливості обумовлюють постійну наявність йододефіцитних захворювань серед мешканців регіону.

 

До того ж, на фоні високої ендемічності західного регіону стан здоров’я населення погіршується через різке зниження матеріального добробуту. Наразі спостерігається загальне послаблення імунітету, зростання зобної ендемії, збільшення захворюваності статевих органів та безпліддя у жінок. Останнє викликає занепокоєння спеціалістів.

 

Між репродуктивною функцією та станом щитовидної залози існує тісний зв’язок. У разі недостатньої функції ЩЗ виникає дисбаланс статевих гормонів, з’являються гормонозалежні захворювання. Зміни в репродуктивній системі жінки проявляються найчастіше у вигляді порушень менструального циклу та безплідності.

 

За останні роки внаслідок екологічних обставин посилилася тенденція до збільшення частоти захворювань щитоподібної залози у жінок середнього фертильного віку (28-34 років). Функціональні розлади і захворювання ЩЗ спостерігаються в 5–10 разів частіше в жінок, ніж у чоловіків.

 

 За даними Держкомстату в Україні щорічно народжується 426 000 дітей, 8,054% з яких - від йододефіцитних матерів. Таким чином, в країні щорічно народжується 34,275 дітей зі зниженим інтелектом.  Згідно такої статистики до 2015 року 6 000 українських дітей народяться з діагнозом кретинізм, 18 000 дітей – розумово-відсталими.

 

Не випадково, В.І.Паньків, д.м.н., професор, завідувач відділом профілактики ендокринних захворювань Науково-практичного центру ендокринної хірургії і трансплантації ендокринних органів і тканин, в рамках доповіді учасникам конференції, наголосив: «До алгоритму обстеження пацієнток із гінекологічною патологією доцільно включати оцінку функціонального стану ЩЗ з метою раннього виявлення субклінічних форм захворювань. Своєчасна корекція розладів є обов’язковою передумовою спокійного перебігу вагітності та безпечного материнства».

 

В процесі заслуховування доповідей, обговорення та дискутування учасники конференції дійшли спільних висновків – проблема профілактики йододефіциту має знаходитися на одному з перших місць серед пріоритетних завдань охорони здоров’я українців і потребує проведення невідкладних профілактичних заходів.

 

 

За додатковою інформацією, звертайтеся, будь-ласка, до:

 

Лариси Литвиненко,

Прес-менеджер з соціальних питань,

Агенція People Republic,

М.т. 8-050-181-5599

Тел. (044) 253-21-85

l.litvinenko@p-r.com.ua

Категорія: Суспільство | Опубліковано: 30.10.2009 15:53
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися