Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Світ


Комітет Ради Європи прийняв нову редакцію конвенції про транскордонне телебачення

Сьогодні Постійний Комітет Ради Європи з транскордонного телебачення ухвалив нову редакцію Європейської конвенції про транскордонне телебачення зі змінами та доповненнями.

 

Про це телефоном із Страсбурга передав відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, спостерігач від України у Постійному Комітеті Владислав Лясовський, повідомила «Прес-Центр» прес-служба Нацради.

 

«Зміни в основному стосуються двох аспектів. По-перше, подальшої лібералізації  у трансляції телевізійної продукції між країнами-учасниками Конвенції і широкого обміну програмами, по-друге, технічного прогресу щодо розширення інструментів та засобів передавання сигналу (IP-телебачення, онлайн-ТБ, мобільне ТБ, цифрове ефірне телебачення тощо)», — повідомив Лясовський.

 

За його словами, у новій редакції Конвенції багато змін та уточнень щодо порядку розміщення нових форм медійного сервісу (реклама, телепродаж, плейсмент) та його обмеження в телеефірі:  «Приміром, чітко визначено, що їх транслювання не повинно перевищувати 20% не добового, а щогодиного мовлення. Крім того, розтлумачено поняття телевізійна година, вона триває від 0 до 59 хв. Змінено й доповнено окремі пункти, що стосуються юрисдикції країни, яка здійснює трансляцію”.

 

Лясовський уточнив, що „відтепер цей міжнародний документ має  назву „Європейська конвенція аудіовізуального медіа-сервісу”. 

 

Конвенція стане чинною у вересні 2009 року, коли її затвердить Комітет Міністрів Ради Європи.

 

В Україні нова редакція Конвенції може бути ратифікована, або ж вона автоматично набере чинності через два роки після її затвердження Комітетом Міністрів Ради Європи.

 

Офіційні документи, ухвалені Постійним Комітетом Ради Європи з питань транскордонного телебачення, будуть перекладені українською мовою і розміщені  на сайті Національної ради наприкінці червня.

 

Планується широке публічне обговорення щодо імплементації в Україні положень Європейської конвенції аудіовізуального медіа-сервісу.

Категорія: Світ | Опубліковано: 12.06.2009 18:40
Ключові слова:| Коментарі: 1
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися