Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Економічні новини » Львів


Все просто

Львівські ресторатори святкують чергову перемогу. Міська рада спростила процедуру отримання дозволів на розміщення літніх майданчиків біля стаціонарних обєктів ресторанного господарства (ресторанів, кафе, барів тощо). Дозвіл тепер можна отримати на значно довший період, удвічі швидше і без зайвої паперової тяганини.

 
 

5 березня 2009 року Львівська міськрада затвердила «Порядок отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності». Документ передбачає нові правила розміщення т.зв. літніх кафе. Перше, що впадає у вічі при його побіжному перегляді: документи на отримання дозволу подаються через єдиний дозвільний офіс, а сам дозвіл видається уже не на рік, як раніше, а відразу на 5 років.

 

Начальник відділу торгівлі ЛМР Галина Заяць на прес-конференції у понеділок повідомила, що це ще не всі позитивні зміни. За її словами, ще зменшено кількість документів, які потрібно подавати для отримання дозволу. Зараз це:

 

-          заява

-          копія свідоцтва про держреєстрацію СПД в Україні

-          копія дозволу департаменту економічної політики на відкриття обєкта ресторанного господарства

-          документ, що посвідчує право власності або оренди приміщення стаціонарного закладу ресторанного господарства, біля якого буде влаштований літній майданчик

-          фотографія місця, де планують облаштувати літній майданчик

-          декларація із зобовязаннями про сплату необхідних платежів

-          копія договору оренди земельної ділянки, на якій планується розташувати літній майданчик

-          топографо-геодезична основа (у масштабі 1:500) з нанесенням пропонованих контурів та площі літнього майданчика

 

Тобто загалом вісім документів. На жаль, скільки їх вимагалось раніше, ми не знаємо, а пані Заяць не змогла відповісти на це запитання, тому повіримо їй на слово — документів треба дійсно менше.

 

Зате точно знаємо, що раніше у пакеті документів, які потрібно було здати для вироблення дозволу на розміщення літньої кафешки, не згадувалось про топографо-геодезичну основу. Начальник відділу художньо-архітектурного оформлення міста Володимир Сколоздра підтвердив «Прес-Центру», що й справді не згадувалось. Але, за його словами, дуже часто комісія зі встановлення літніх майданчиків у ході розгляду заявок для прийняття адекватного висновку вимагала від підприємців додати ще й цей документ.

 

«У 40-50% випадків закінчувалося тим, що комісія просила подати додатково «топогедоснову», бо по одній тільки світлині, яку подавали, абсолютно неможливо було зробити висновок. А «топогедоснова» дозволяє перевірити всі аспекти: яка ширина дороги залишається для проходу, яка ширина дороги залишається для проїзду службових автомобілів, пожежної машини і т.п. Тобто цей маленький один листочок відповідає на масу запитань», — пояснив нововведення Сколоздра. На його думку, воно лише пришвидшить дозвільну процедуру.

 

Як зауважила Галина Заяць, відтепер дозвільна процедура займатиме не більше 30 календарних днів. Це вона зарахувала до ще одного «плюса» нових правил, бо раніше для того, щоб отримати дозвіл, підприємці вичікували, бувало, й по два місяці.

 

Натомість залишилася такою, якою й була, ставка оренди конструктивних елементів благоустрою, що перебувають у комунальній власності (іншими словами, асфальтованої чи брукованої ділянки, на якій розміщено літній майданчик). Так, базова ставка становить 35 гривень за кв. метр (для прикладу, оренда ділянки площею 100 кв. м обходиться підприємцю у 1190 грн./місяць). Але оскільки тепер дозволи на розміщення літніх майданчиків діятимуть упродовж 5 років, вартість оренди з кожним наступним роком індексуватиметься, повідомила чиновник.

 

Ресторатори прийнятим змінам раді. Й не дивно, бо, за словами представника Гільдії рестораторів Львова Вардкеса Арзуманяна, вони активно їх лобіювали. «Для нас цей документ («Порядок отримання дозволів...». — «Прес-Центр») є унікальним, тому що зміни відбулися з нашої подачі, тих, кого ці зміни стосуються», — сказав він. Єдине, чого не вдалося добитися Гільдії, — це щоб її представника включили до складу комісії зі встановлення літніх майданчиків, додав бізнесмен.

 

За даними міського відділу торгівлі, на сьогодні за дозволом на розміщення літніх майданчиків за спрощеною системою звернулися уже 33 СПД, в т.ч. 24 суб’єкти, які мали «старий» однорічний дозвіл, і 9 суб’єктів, які просять дозволити їм облаштувати літнє кафе уперше.

 

 

Довідка:

У 2008 році Львівська міськрада видала 53 дозволи на розміщення літніх майданчиків біля стаціонарних обєктів ресторанного господарства. У міський бюджет за рахунок цього було зібрано 368,5 тис. гривень.

 

 

«Прес-Центр»

Категорія: Львів | Опубліковано: 16.03.2009 22:42
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися