Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Економічні новини » Львів


СБУ «накрила» на Львівщині фірму, яка незаконно видобувала і продавала нафту

Управління СБУ у Львівській області викрило комерційну структуру, яка займалась незаконним видобутком та реалізацією нафти із Страшевицького нафтового родовища, запаси якого перебувають на державному балансі.

 

Про це повідомила прес-служба УСБУ у Львівській області.

 

За інформацією СБУ, службові особи одного з приватних підприємств Львівщини, не маючи спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами, незаконно видобували нафту із двох законсервованих свердловин, які перебувають на балансі державного підприємства НАК «Надра України» «Західукргеологія».

 

Видобуту нафту ділки продавали нафтопереробним підприємствам Львівської, Івано-Франківської та інших областей України.

 

З метою документування всіх обставин правопорушення, співробітники СБУ у Львівській області провели спецоперацію, в результаті якої затримали „на гарячому” дві вантажівки, які перевозили 18 тонн «страшевицької» нафти. Як з’ясувалось, затримана нафта призначалась для нелегальної переробки на міні-НПЗ у м. Борислав Львівської області, який не має відповідних дозвільних документів на переробку нафти та виготовлення світлих нафтопродуктів.

 

«Попередніми перевірками комерційного підприємства та бориславського міні-НПЗ встановлено, що в їх бухгалтерських документах не фіксували факти видобутку, переробки нафти та реалізації виготовленого палива. Також встановлено, що транспортування нафти відбувалось за фіктивними товаро-транспортними накладними», — зазначають в СБУ.

 

Враховуючи те, що в діях службових осіб львівської комерційної структури містяться ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст. 240 (Незаконне видобування корисних копалин) та ч.3 ст. 191 (Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб) за даним фактом Управління СБУ у Львівській області порушило кримінальну справу.

 

У рамках кримінальної справи також перевіряється інформація, що нелегально виготовлені на міні НПЗ нафтопродукти, які не відповідають жодним стандартам якості, реалізовувалась на окремих заправках Львівської області.

 

Триває слідство.

 

Страшевицьке нафтове родовище розташоване у Старосамбірському районі Львівської області на відстані 2,5 км від м. Старий Самбір. Початкові запаси нафти у родовищі оцінюються у 110 тис. тонн.

 

У 2006 році НАК «Надра України» виставила Страшевицьку нафтогазоносну площу на конкурс з проведення геологічного дослідження і промислової розробки надр. Торги, проте, не відбулися, оскільки площа зацікавила лише одного учасника – компанію «Західенергобуд» (мала намір вкласти у дослідження площі 13,5 млн. гривень).

 

 

«Прес-Центр»

Категорія: Львів | Опубліковано: 21.04.2009 11:07
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися