Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Україна


«Бютівець» Гнаткевич вимагає, щоб ЗМІ перейшли на укр.мову

Фото: gazeta.lv

Юрій Гнаткевич

 

 
 
 
 
 
 
 
Народний депутат Юрій Гнаткевич (БЮТ) зареєстрував у Верховній Раді законопроект, що регламентує мовні відносини, зокрема передбачає перехід друкованих та електронних засобів масової інформації на українську мову.

 

Про це повідомляє «Комерсант-Україна» 

 

Зареєстрований у середу проект закону №4222 «Про державну мову і мови національних меншин» визначає, що єдиною державною мовою на території України є українська.

 

Головна новація законопроекту стосується ЗМІ. Документ зобовязує усі друковані та електронні мас-медіа — як державні, так і приватні — перейти на українську мову. Виняток складають лише ті ЗМІ, що «обслуговують потреби національних меншин».

 

«Ми повинні змусити українців поважати рідну мову і говорити нею. І величезну виховну роль у цьому відіграють засоби масової інформації. Тим часом 90% ЗМІ видаються російською мовою», — сказав Гнаткевич.

 

Голова Національної спілки журналістів Ігор Лубченко не підтримує ідею переходу ЗМІ на українську мову. «Свого часу я розмовляв з Олександром Швецем (головним редактором газети «Факты и комментарии». – прим. ред.), він збирався частину тиражу газети «Факты» друкувати українською мовою. Для цього провели опитування, і зясувалось, що за україномовний варіант газети проголосували лише 101 особа. Не наймати ж через 101 передплатника штат перекладачів. З економічної точки зору це виллється у додаткові витрати на видання», — пояснив він, відзначивши, що замість того, щоб змушувати людей читати українською, потрібно забезпечити підтримку мови на державному рівні.

 

 

«Прес-Центр»

Категорія: Україна | Опубліковано: 19.03.2009 19:07
Ключові слова:| Коментарі: 1
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися