Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Україна


ВРУ прийняла за основу законопроект «Про доступ до публічної інформації»

Верховна Рада України 12 червня прийняла за основу законопроект «Про доступ до публічної інформації» (№ 2763), внесений торік народним депутатом Андрієм Шевченком (БЮТ). За проголосували 323 депутати, повідомляє «Телекритика». 

 

«Законопроект має недоробки, бо був поданий ще рік тому. Але ми його відшліфуємо до другого читання», - зауважив народний депутат Володимир Ландик (Партія регіонів), рекомендуючи від імені Комітету з питань свободи слова та інформації прийняти проект за основу.

 

Законопроект пропонує скоротити терміни надання відповідей на інформаційні запити до п'яти днів, а у надзвичайних ситуаціях - 48 годин із моменту отримання запиту. Документ визначає режим доступу до інформації. Зокрема  є інформація відкрита або з обмеженим доступом («таємна», «конфіденційна», «для службового користування»). Стаття 22 передбачає, що інформація на запит надається безкоштовно, запитувач проситиме відшкодувати витрати на копіювання, якщо сторінок буде більше ніж 50.

 

Також законопроект встановлює відповідальність за відмову чи затягування надання інформації і розширює коло суб'єктів, які зобов'язані надавати та оприлюднювати інформацію. До цього кола розробники пропонують включити органи державної влади, місцевого самоврядування, посадових чи службових осіб цих органів, юридичних осіб, незалежно від форми власності, які отримують бюджетні кошти, виконують делеговані повноваження держави та володіють суспільно значущою інформацією. Якщо у чинному законодавстві діє норма про те, що інформація з обмеженим доступом може бути поширена без згоди її власника, якщо вона є суспільно значима, то в презентованому законопроекті пропонують встановити обов'язок надавати інформацію з обмеженим доступом («повинна надаватися розпорядником»), якщо вона становить суспільний інтерес.

 

Законопроект розширює й перелік різновидів інформаційних запитів. Запит може здійснюватися поштою, факсом, телефоном, електронною поштою, також закріплюється право на усний запит для отримання оперативної інформації, або тієї, яка є необхідною для попередження протиправних дій чи надзвичайних ситуацій. Зараз від державних органів часто можна отримати відповідь не по суті, цей же законопроект надає право оскаржувати такі відповіді і встановити обов'язок переадресування запиту, скерованого за неправильною адресою.

 

 

«Прес-Центр»

Категорія: Україна | Опубліковано: 12.06.2009 18:17
Ключові слова:| Коментарі: 3
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися