Меню

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Влада


Андріян Гутник : «Памятки архітектури – це історичні місця, а не бізнес – осередки!»
ПРЕС-РЕЛІЗ
21.01.2011


Коментар голови постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Андріяна Гутника щодо робіт на вул. Коперніка, 1 (аптека «Під золотою зіркою»):

«Приміщення, яке розташоване за адресою вул. Коперніка, 1 знаходиться у власності управління комунального майна ЛМР і фактично належить львівській громаді, саме там розташована аптека «Під золотою зіркою».

У 1853 році працівники цієї аптеки, Ян Зег та Ігнатій Лукасевич винайшли гасову лямпу. В цілому світі в таких знаменних місцях зазвичай облаштовують музеї, які збирають безліч охочих туристів. Львів – це туристичне місто, ми – львів’яни, готуємось до Євро 2012.

В нашому місті катастрофічно не вистачає високоякісних готелів для VIP гостей, але це не означає, що місце аптеки, де вперше в світі наші земляки зробили винахід, ми зруйнуємо для того, щоб якийсь чиновник і купка конгеніальних бізнесменів зробили вишуканий готельчик з ресторанчиком. У власності львівської громади є готелі і заклади громадського харчування, які знаходяться в оренді підприємців. Саме там ми можемо вести перемовини і зобов’язати орендарів в приміщенні де 100 років знаходився вишуканий готель, здійснити реставраційні роботи і до того ж Євро 2012 відкрити новий готель, а в приміщеннях, де знаходились заклади громадського харчування надалі відкривати достойні кафе та ресторани.

Дійсно, приміщення аптеки  «Під золотою зіркою»  знаходиться не в найкращому стані: мокрі стелі, тріщини на стінах, каналізаційні проблеми, руйнація дерев’яних елементів. Як мене сьогодні проінформував начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко – Швець, реставраційні роботи почали виконуватись без їхнього дозволу, але її перевірка констатувала той факт, що роботи почали виконуватись якісно і наразі , можливо, ще не завдали ніякої шкоди, проте орендарю – ТзОВ «Аптека 24» і пану Іонову ніхто не надавав права займатись беззаконням по відношенню до чужого майна і необхідно переглянути умови угоди оренди, можливо задуматись про розірвання угоди оренди приміщення взагалі, маючи на це сьогодні вагомі підстави.

Планую на черговому засіданні комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища глобально розглянути питання стосовно приміщення за адресою вул. Коперніка, 1 і проведених робіт у ньому, з залученням комісії комунальної власності, управління охорони історичного середовища, управління комунальної власності, юридичного управління ЛМР, орендаря, представників фірми, які виконують реставраційні роботи, а також всіх представників ЗМІ з проведенням прес – конференції після засідання . Розставити всі крапки над «і» в цьому питанні і проінформувати громаду нашого міста.

Наголошую, що настають часи, коли громада разом з своїми обранцями вирішує проблеми, і лише після цього видається дозвіл на здійснення будівництва, ремонтних чи реставраційних робіт в пам’ятках архітектури м. Львова. А в тих горе - бізнесменів, в яких повиростали крила і вони злетіли на хвилях вітру від «зелених папірців» в небо – я, як голова постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища буду повертати всіма силами на грішну землю і примушувати виконувати волю виборців, волю львів’ян по відношенню до нашого улюбленого міста Львова».
Категорія: Влада | Опубліковано: 21.01.2011 10:32
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися