Меню

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Суспільство


Андріян Гутник: «Вшанування єврейських історичних місць»
ПРЕС-РЕЛІЗ
28.10.2011


26 жовтня у Львівській міській раді пройшла прес-конференція щодо проекту впорядкування «Площі синагог» біля синагоги «Золота Роза».

Зазначимо, що в грудні минулого року міжнародна конкурсна комісія визначила переможців конкурсу з проектів облаштування місць єврейської пам’яті у Львові, організованого Львівською міською радою, Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ та Центром міської історії Центрально-Східної Європи. На конкурс надійшло 70 робіт з 15 країн світу. Відтак, перемогу у підконкурсі щодо впорядкування «Площі синагог» біля синагоги «Золота Роза» здобув проект німецьких архітекторів Франца Решке, Пауля Решке та Фредеріка Шпінгера.

На прес-конференції архітектор розповів про особливості свого проекту. Згідно з проектно-кошторисною документацією, поданою архітектором Францом Решке на конкурс разом із проектом, за німецькими цінами на матеріали та роботи реалізація мала б коштувати 550 тис. євро, але підрахунки вартості в Україні ще тривають.

«27 жовтня, у великій сесійній залі Львівської міської ради відбудуться громадські слухання щодо проекту впорядкування «Площі синагог» біля синагоги «Золота Роза». Але, оскільки наша територіальна громада, тобто мешканці Львова повинні бути заздалегідь проінформовані, я надав пропозицію провести загальні громадські слухання, завчасно проінформувавши усіх городян. Оскільки левова частина цього проекту буде фінансуватись за рахунок міського бюджету, саме львів’яни повинні дати відповідь щодо доцільності виділення коштів на втілення в життя даного проекту. Тому, реалізація проекту зможе розпочатись лише після того як ми зможемо вислухати об’єктивну думку мешканців, адже сума необхідних коштів досить велика. В скрутні економічні часи, ми просто не маємо права без обговорення з мешканцями міста витрачати їхні ж кошти. Якщо відповідь буде позитивною, на 1-му ж засіданні Львівської міської ради депутати ВО «Свобода» ініціюватимуть підняття даного питання.

Безумовно минуле Львова та збереження його багатокультурної спадщини має неабияке значення, потрібно завжди пам’ятати про багатоетнічне минуле нашого міста та підкреслювати його унікальну історію. Адже ми повинні дбати не тільки про сьогодення але й про минуле і шанувати усі культури та нації», - розповів голова комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, Андріян Гутник.
Категорія: Суспільство | Опубліковано: 28.10.2011 11:51
Ключові слова: ВО Свобода, Золота Роза, синагога, Андріян ГутникУсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися