Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Львів


«FM Галичина» виборола приз слухацьких симпатій за програму «Наші герої»
Цикл радіорепортажів «Наші герої» на радіо «FM Галичина» оримав Першу премію у номінації «Приз слухацьких симпатій» на 16-му всеукраїнському фестивалі телевізійних і радіопрограм «Калинові острови», що відбувся у Східниці.

Про це «Прес-Центр» повідомила PR-менеджер радіостанції Ірина Янкевич.

Проект «Наші герої» стартував в ефірі радіостанції в червні 2011 року. Це спільна авторська робота журналістів Ірини Процик та Юрія Залізняка. За основу взяті матеріали журналістських експедицій  до місць, де проживають люди, долі і життєвий шлях котрих варті того, щоб про них розказати.

Особливість цієї програми у тому, що героями стають як відомі особистості, так і нікому невідомі люди, зазначила Ірина Янкевич.

«Ми розповідаємо про невідомих людей, які багато зробили для свого села, чи навіть країни, — розказує співавтор проекту, керівник служби інформації «FM Галичина» Ірина Процик. — Якщо ж мова йде про відому особистість, то намагаємося відшукати і відкрити непізнані досі сторони її життя».

Аби зібрати матеріал для роботи, журналісти вирушали на пошуки очевидців, відкривали архіви та історичні документи.

«Ми їдемо на місця подій, де герої наших сюжетів народилися, чи прожили певний період свого життя. Ми намагаємося відшукати очевидців подій, родичів, сусідів чи близьких. Або ж спілкуємося особисто, якщо наш герой, на щастя, ще до сьогодні живий», — продовжує Ірина Процик.

За її словами, не раз приходилося долати десятки кілометрів по бездоріжжю, до місць, де не ступала нога істориків та дослідників. Люди завжди радо спілкувалися і легко йшли на контакт. Вони були щасливі, що їхнім краєм хтось цікавиться, адже зазвичай про такі місця кажуть «Богом і людьми забуті», зазначають радійники.

«Це дуже емоційний проект насправді,
— ділиться враженнями Ірина. – Люди, поринаючи у спогади, не раз плакали біля мікрофона… І ми немов проживали події з їхнього життя разом із ними». Так було, коли журналісти прибули на місце хутора Літомир, що на Самбірщині. У 1949 році  НКВД-сти його спалили за те, що там часто зупинялися на перепочинок вояки УПА. Спогади родичів тих, кому тоді вдалося врятуватись, стали підґрунтям для однієї з програм і не залишили байдужим ні авторів, ні учасників подій, ні слухачів.  Десятки годин роботи в студії, копіткої, виснажливої,  і водночас такої цікавої та необхідної праці, дали свій результат. Він – у визнанні та нагороді. А найважливішим є те, що саме слухачі першими прийняли і оцінили  цей проект, бо хто ж, як не вони, найсправедливіший критик та суддя.

Завдання проекту «Наші герої» — задокументувати якомога більше свідчень очевидців, зважаючи на те, що людей, долі котрих варті того, щоб називатись подвигом, стає з року в рік менше.

«Калинові острови» — фестиваль створений державним комітетом телебачення та радіомовлення України з метою виявлення кращих аудіо-  та відеопродуктів,  створених вітчизняними виробниками і присвячений відображенню у ЗМІ актуальних державотворчих процесів в Україні та духовного відродження українського народу, а також для сприяння  підвищення професійної майстерності працівників телебачення і радіомовлення.       


«Прес-Центр»

***

Слух дня: Жена одного тележурналиста недавно получила от своего мужа короткое SMS-сообщение. В нем было всего три слова «галстук киев купить». Но жена знала, что её известный на всю страну муж просит, чтобы она посетила сайт dresscode.ua и заказала ему стильный галстук. А Вы хотите выглядеть стильно и современно?
Категорія: Львів | Опубліковано: 18.10.2011 16:55
Ключові слова: Юрій Залізняк, радіо, Ірина Процик, FM Галичина, Калинові острови, Ірина Янкевич, Наші героїУсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися