Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Львів


Газета борця з «джинсою» у листопаді опублікувала 11 «заказух»

Логотип газети «Ратуша»

 

Газета «Ратуша», головний редактор якої, Микола Савельєв, очолює проект з моніторингу «джинси» у пресі, у листопаді опублікувала 11 матеріалів з прихованою рекламою.

 

Про це свідчать результати моніторингу найрейтинговіших львівських друкованих ЗМІ, який члени ГО «Центр «Журналістських правозахист» провели з 1 по 30 листопада 2009 року, повідомляє «ІМІ».

 

У той же час лідером з розміщення «джинси» залишається «Суботня пошта», вона за вказаний період опублікувала 29 сумнівних з точки зору дотримання журналістських стандартів матеріалів.

 

У «Високому замку» вийшло 15 «заказух», в «Експресі» — 2, у «Новому погляді» — 17.

 

Усього в друкованих ЗМІ з порушенням журналістських стандартів було експерти (політолог і журналіст Анатолій Романюк та журналіст, екс-редактор «Поступу» та «Львівської газети» Олег Онисько) знайшли 74 матеріали.

 

Організатори моніторингу «джинси» відзначають, що у деяких львівських виданнях виникає «вельми цікава ситуація: лише кошти, отримані за «джинсові» публікації, дозволяють цим ЗМІ продовжувати свою діяльність. Виникають парадоксальні речі: друкуючи «джинсові» публікації від певної політичної структури, видання за ці ж кошти… критикує цю саму політструктуру вже на безоплатній основі, за переконанням».

 

«Домінує політична «джинса». Безсумнівний лідер — БЮТ. Ця політструктура працює за двома напрямками: 1. Хвалить себе (90% - свого лідера), 2. Нещадно критикує конкурентів за допомогою «прихоплених» експертів, відомих в регіонах людей чи публікації замовних рейтингів», — прокоментував листопадові результати Олег Онисько.

 

Моніторинг здійснено в рамках проекту громадської організації Internews Network «У-Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян», який  реалізують  Інститут масової інформації та «Телекритика».

 

Президентом ГО «Центр «Журналістський правозахист» є Микола Савельєв.

 

 

«Прес-Центр»

Категорія: Львів | Опубліковано: 04.12.2009 10:34
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися