Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Україна


Конкурс для журналістів до 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи

На кращий аналітичний матеріал з висвітлення теми соціально-економічного розвитку територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

У рамках проекту «Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля» (ICRIN)

 

Представництво Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (далі - ПРООН) в рамках проекту «Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля» (далі - ICRIN) запрошує журналістів до участі у Національному конкурсі на кращі аналітичні матеріали з висвітлення теми соціально-економічного розвитку територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Головна мета конкурсу: покращення висвітлення тематики соціально-економічного розвитку територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, покращення рівня обізнаності широких верств населення щодо безпечного проживання на радіаційно-забруднених територіях.

 

Хто може брати участь у конкурсі?

 

Учасниками Конкурсу можуть бути: юридичні особи - друковані та електронні ЗМІ; фізичні особи – журналісти та дописувачі періодичних видань, телебачення, радіо, Інтернет-видань; авторські колективи та інші фізичні особи в Україні, які висвітлюють теми соціально-економічного розвитку територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Конкурс проводиться за 3-ма головними номінаціями:

Радіо

Друковані та Інтернет ЗМІ

Tелебачення

 

Пропоновані теми матеріалів:

 

Історії успіху: приклади проектів соціально-економічного розвитку громад (напр. Томашгород, Удрицьк), підприємств (напр. Шампілз) Полісся;

 

Коростень – місто, яке не згорає: соціально-економічний розвиток міста (Коростень – найбільше місто, що має статус радіаційно забрудненого, проте входить до лідерів за показниками соціально-економічного розвитку в Житомирській області)

 

Громади на шляху від «жертви» до «відродження» (роль громади у соціально-економічному розвитку)

 

Проблеми молоді у віддалених селах Полісся: рецепти успіху (наприклад у віддалених населених пунктах смт.Цепцевичі, Томашгород Рівненської області та смт. Ріпки – Чернігівської області створено інформаційно-комп’ютерні центри з доступом до Інтернет, у смт.Любеч та більше 30 інших населених пунктах діють молодіжні центр)

 

Особистості: роль місцевих лідерів у розвитку регіону

 

Чорнобиль: міфи та реальність. Проблеми інформування. Що населення знає і чого боїться, і як це співвідноситься з науковими знаннями.

 

Місто дружнє до дитини: участь дітей у прийнятті рішень органами місцевої влади та задоволення потреб дітей у місті. На прикладі міст Коростень, Сарни, Березно, Ріпки – створюється (Шостка, Тростянець, Лебедин – як діючі моделі-приклади.)

 

Відповідальне батьківство – роль батьків в забезпеченні здоров’я та розвитку дитини. На приклад: роль батька у вихованні дитини (тато-школа), грудне вигодовування, емоційний зв’язок батьків і дітей.

 

Молодь та здоров’я (напр. репродуктивне здоров’я молоді, попередження ЗПСШ та ВІЛ інфекції (захворювання що передаються статевим шляхом) на прикладі Клінік, дружніх до молоді: клініки створюються в Рівне, Коростені – як діюча модель-приклад є в Чернігові).

 

Конкурсні роботи будуть оцінюватися за такими критеріями:

 

- відповідність концепції меті та завданням конкурсу;

- рівень дотримання журналістських стандартів, збалансованість матеріалу;

- рівень розкриття теми соціально-екологічного відродження територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- адекватність та коректність викладення матеріалу;

- актуальність й ілюстративність матеріалу;

- наявність конкретних «життєвих історій»;

- оригінальність способу розкриття теми;

- відсутність ознак замовності матеріалу.

 

У рамках кожної номінації визначатимуться 3 переможці.

 

Конкурс відбуватиметься у два етапи: 1. Етап – відбір концепцій матеріалів, 2. Етап – реалізація концепцій.

 

Для участі в конкурсі

 

І етап - відбір концепцій матеріалів

 

Відскановану заповнену заявку, яка містить концепцію пропонованого матеріалу (до 2 сторінок) на одну з запропонованих тем (див. Пропоновані теми матеріалів ), роздруковану на бланку відповідного ЗМІ з підписами керівника та автора-журналіста необхідно надіслати до 10 вересня 2010 року з поміткою на конверті/темі мейлу: Конкурс журналістів:

 

1) на адресу:

 

вул. Аістова, 3, офіс 65, Київ – 01021, Україна

 

2) або електронною поштою на natalia.nason(at)undp.org.ua

 

Організаційним комітетом, до складу якого входять представники проекту ICRIN, ПРООН, ЮНІСЕФ та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи будуть визначені концепції матеріалів, для реалізації яких будуть покриті витратні матеріали. Рішення Організаційного комітету є остаточним і оскарженню не підлягає.

 

Результати конкурсу будуть оприлюднені Організаційним комітетом на веб-сайті www.crdp.org.ua, а також повідомлені особисто кожному переможцю листом або за телефоном у вересні 2010 року.

 

ІІ етап - реалізація концепцій за фінансової та організаційної підтримки ПРООН та ЮНІСЕФ.

 

Журналісти, концепції яких перемогли у конкурсі отримають організаційну підтримку від ПРООН та ЮНІСЕФ у пошуках контактів на місцях, логістиці та фінансову допомогу на покриття витратних матеріалів.

 

Журналістам необхідно подати остаточний матеріал до 30 жовтня 2010 року. Матеріали журналістів будуть опубліковані у спеціальному альбомі (укомплектованому DVD) присвяченому соціально-економічному розвитку територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та розміщені на сайті www.crdp.org.ua/.

 

Календарний план проведення конкурсу:

 

Оголошення конкурсу – 30 липня 2010 року

 

Прийняття концепцій робіт – до 10 вересня 2010 року включно (приймаються концепції друкованих, електронних, радіо та відео матеріалів)

 

Підведення підсумків та оголошення результатів – не пізніше 30 вересня 2010.

 

Реалізація учасниками концепцій – до 30 жовтня 2010 року.

 

Визначення переможців:

 

Переможці конкурсу отримають організаційну підтримку від ПРООН у пошуках контактів на місцях, логістиці та фінансову допомогу тотожну вартості витратних матеріалів.

 

Інформація про переможців конкурсу (засоби масової інформації та журналісти) будуть оголошені на сайтах Представництва ПРООН в Україні, Чорнобильської програми відродження та розвитку ПРООН та на сайті ЮНІСЕФ.

 

Організатори конкурсу залишають за собою право публікувати створені в рамках Конкурсу матеріали з некомерційною метою без попередньої згоди автора та без виплати останньому винагороди за використання матеріалів, але з обов'язковим зазначенням імені автора.

 

Аплікаційну форму для участі можна знайти за цим посиланням:

http://www.undp.org.ua/en/component/content/article/1006

 

За детальнішою інформацією звертайтесь до Дзвінки Качур, dzvinka.kachur@undp.org.ua

 

 

Press-centre.com.ua

Категорія: Україна | Опубліковано: 08.09.2010 11:48
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися