Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Львів


Львівська міськрада не зрозуміла жарту „UaReview” про заборону російської мови
Львівська міська рада поширила спростування опублікованої на сайті „UaReview” інформації про те, що у Львові вирішили обмежити вживання російської мови.

Прес-служба міськради заявила, що ця інформація є такою, що не відповідає дійсності. А також назвала її провокативною. Спростування опубліковане на сайті ЛМР за підписом начальника прес-служби Христини Процак.

Новина про намір Львівської міськради заборонити вживання російської мови була опублікована на „UaReview” у середу, 4 липня.

У ній інтернет-видання, посилаючись на міського голову Львова Андрія Садового, повідомило, що у Львові планують обмежити вживання російської з 10 години вечора і до 8 ранку. Далі у новині сказано, що поставити на голосування відповідний документ львівські депутати планують на початку наступного тижня, і що, зважаючи на те, що більшість в міській раді складають представники опозиційних політичних сил, документ має всі шанси на те, аби бути прийнятим.

Львівська міськрада опинилась в доволі смішній ситуації, спростувавши інформацію на „UaReview”, адже цей сайт відомий тим, що продукує фейкові (вигадані) новини. І не приховує цього: „Всі згадані на сайті події та персонажі вигадані. Будь-який збіг з реальними подіями та людьми є випадковим”, — зазначено на сайті.

Сила фейкових новин у тому, що вигадки, на яких вони грунтуються, міцно вплетені в інформаційний контекст, і тому є дуже вірогідними в очах читача. У випадку із забороною у Львові російської мови „UaReview” обіграла широко висвітлюване минулого року рішення львівської влади обмежити торгівлю алкоголю у нічний час, а також існуючий стереотип про Львів як про вкрай націоналістичне місто, де все можливо.  


Прес-Центр
Категорія: Львів | Опубліковано: 05.07.2012 14:00
Ключові слова: UaReview, фейкові новини, заборона, Андрій Садовий, російська моваУсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися