Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Львів


Львівські експерти знайшли суперечності в Концепції створення Національного суспільного телебачення і радіомовлення
Концепція створення Національного суспільного телебачення і радіомовлення (НСТР) містить суперечності.

Про це заявив головний редактор комунальної газети Львівської міської ради «Ратуша» Микола Савельєв сьогодні, 20 вересня, у Львові під час обговорення Концепції, передає «Вголос».

Савельєв звернув увагу, що у Концепції, з одного боку, говориться, що фінансово-господарська діяльність НСТР позбавлена впливу будь-якої з гілок державної влади усіх рівнів, а також політичних, економічних, регілійних та інших груп. З іншого боку, у ній же сказано, що фінансування Національної суспільної телерадіокорпорації України (НСТУ) здійснюватиметься за рахунок держбюджету, а майном НСТУ розпоряджатиметься Фонд держмайна.

Експерт також зупинився на пункті 6.2 Концепції. У ньому сказано, що нагляд за діяльністю НСТУ здійснює наглядова рада, яка формується по одному представнику від Президента, кожної фракції Верховної Ради, уряду та загальнонаціональних громадських організацій. Проте зазначено, що у разі незнаходження консенсусу серед окремих неурядових об’єднань щодо єдиної кандидатуридо складу наглядової ради право вибору кандидата делегується профільному комітету ВРУ. На думку Миколи Савельєва, це може породити зловживання.

Зауваження редактора «Ратуші» підтримав проректор ЛНУ ім.І.Франка Мар’ян Лозинський. Крім того, він акцентував увагу присутніх на тому, що, згідно з Концепцією, серед джерел фінансування НСТУ зазначено надання ліцензій на використання об’єктів інтелектуальної власності, що суперечить чинному законодавству, оскільки це є правом Ліцензійної палати. «Це – описка», - відреагував на слова Лозинського Михайло Пушкаренко, начальник юридичного управління Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Як повідомлялось, 29 червня 2010 року Концепція пройшла широке обговорення на засіданні групи. Відтак, за порадою Президента Віктора Януковича, Концепцію було вирішено винести на громадське обговорення у регіонах. Після цього на її основі буде підготовлено відповідний законопроект, який Президент запропонує прийняти ВР.


Press-centre.com.ua
Категорія: Львів | Опубліковано: 21.09.2010 11:12
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися