Меню

Пошук




Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Культура


«Мати Милосердна»: виставка сучасної ікони

ПРЕС-РЕЛІЗ

01.09.2009

 

 

18 вересня у Львові в храмі Климентія Шептицького (вул. Кривоноса,1) відкриється виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі», яку очолює священик Сергій Павелко. Виставка має назву «Мати Милосердна» і присвячена Пресвятій Богородиці.

 

На виставці будуть  представлені сучасні ікони із творчого доробку майстрів з Миколаєва. Відвідувачі побачать  біля 50 ікон з зображенням Цариці Небесної. В експозиції роботи вирішені в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів  українських та інших  іконописних шкіл, сучасна творча ікона.

 

Не випадково виставка розпочнеться на передодні святкування Різдва Пресвятої Богородиці (21 вересня) і триватиме до Покрови (14 жовтня). Для всіх Богородиця є дійсно милосердною Матір’ю, Заступницею всього людського роду. Тож шануючи Її пам'ять молода священича родина Павелків (о. Сергій, Марія, п’ятилітня Серафима та дворічний Левчик) приурочила  виставку до цих великих свят. 

 

О. Сергій вважає, що сьогодні слід допомогти людям глибше зрозуміти істинне значення ікони:

«Ікона – назавжди, але не для всіх, тому треба зрозуміти її та відчути серцем. Ікона – вікно в Божий світ, це реальна присутність Живого Бога поруч з нами».

 

Сьогодні майстри-іконописці бачать своїм завданням пошук нової іконописної традиції у створенні сучасної творчої ікони. Як Воскреслий Христос є живим і актуальним для  кожного покоління , так і ікона не може бути однаковою  напротязі тисячі років. „Побутує думка, що в іконі нема нічого нового, вона тільки повторює існуючі  зразки, - каже отець Сергій Павелко. –  Але насправді в іконописі ще далеко не все було висловлене. Можна шукати і сьогодні! Наша майстерня пише живу молитовну ікону.”

 

Шукаючи нові засоби виразності, іконописці майстерні „Небо на землі” прагнуть дотримуватися старовинних  технологій – використовують тільки натуральні матеріали, а фарби готують із природних мінералів та пігментів власноруч.

 

Отець Сергій Павелко вважає, що потрібно відроджувати ікону і викладати її в семінаріях та духовних академіях, адже сьогодні єдиний вуз, де професійно вивчається іконопис – це Львівська академія мистецтв. „В української ікони велике майбутнє, – каже він. – Ми знайшли спільну мову з іконописцями різних конфесій. Ікона об’єднує”.

 

Марія Павелко говорить: «Розвиток іконопису та його майбутнє залежить від сьогодення. Необхідно виховувати нову генерацію молодих іконописців, глядачів і шанувальників ікони , вільних у своєму мисленні, живій вірі у Господа, необтяжених застарілими  стереотипами. Все, що ми збудуємо зараз принесе користь нашим нащадкам. Те ж саме відбувається в родині - все добре, що ми вкладемо в світлі голівки наших дітей, ми отримаємо сторицею. Тому  діти  змалку повинні бачити все прекрасне, вчитися його розуміти.

 Ікона – частинка раю. За словами святих отців ікона  «небо на землі», родина  ж – Мала  Церква, тому ікона її об’єднує у вірі, у творчості. Вона несе любов».

 

Відкриття  виставки відбудеться 18 вересня о 17.00 в церкві Климентія Шептицького  (вул. Кривоноса, 1). Виставка триватиме  до 18  жовтня.

 


За додатковою інформацією звертайтесь до:

Марії Павелко

тел. 8(066)1559237

pavel-ko@inbox.ru

 

Категорія: Культура | Опубліковано: 01.09.2009 14:13
Ключові слова:



Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися