Меню

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини Вголосу » Вголос про економіку


Промполітики зацікавилось виробництвом енергозберігаючих ламп на львівських підприємствах
Про це повідомила прес-служба Мінпромполітики.

Під час виробничих нарад було обговорено реалізацію інвестиційного проекту щодо створення промислового виробництва енергозберігаючих джерел світла на основі надяскравих світлодіодів та сонячних батарей на основі тандемних наногетероструктур.

Як зазначив заступник Міністра, питання розвитку світлодіодної промисловості та застосування світлодіодів для загального освітлення в Україні є важливим аспектом у здійсненні загальнодержавних заходів з енергозбереження та загальносвітових процесів впровадження сучасних твердотільних джерел світла на заміну ламп розжарювання і екологічнонебезпечних компактних люмінісцентних ламп. Зусилля у цьому напрямку, зроблені Мінпромполітики, НАН України та окремими науковими організаціями МОН, вже дають помітні результати. На думку фахівців, необхідно провести детальний аналіз справ у галузі, дослідивши стан ринку світлодіодної продукції та можливості створення сировинної і машинобудівної бази спеціального технологічного устаткування.

Під час наради керівництво НВП «Карат» ознайомило присутніх з модернізацією підприємства та планами підприємства щодо організації промислового виробництва енергозберігаючих джерел світла на основі надяскравих світлодіодів та виробництва концентраторних сонячних батарей. На НВП «Карат» створена перша в Україні промислова лінія виготовлення мікроелектронних компонентів на основі нанотехнологій, які можуть бути використані для вітчизняних надяскравих світлодіодів

Було обговорено стан виконання та перспективи організації промислового виробництва енергозберігаючих джерел світла на основі надяскравих батарей на основі тандемних наногетероструктур. Перша черга виробництва гетероструктур для сонячних батарей та потужних високовольтних транзисторів готова до введення в експлуатацію вже в цьому році. На цю продукцію вже є зарубіжні замовники, а передконтрактна підготовка відповідних угод проходить завершальну стадію.

Наразі існує потреба залучення обігових коштів у розмірі 4 мільйони гривень для введення дільниць НВК «Наука» та НВП «Карат» у промислову експлуатацію. Повернення інвестиційних ресурсів планується протягом року. А створення повного замкнутого циклу виробництва енергозберігаючих світильників та сонячних електростанцій потребує державної підтримки у вигляді пільгового кредиту в розмірі 150 мільйонів гривень протягом трьох років. При цьому вже на четвертий рік після початку інвестування кошти будуть повернуті державі.

Учасники наради визначили виробництво енергозберігаючих джерел світла на основі надяскравих світлодіодів та сонячних батарей на основі тандемних наногетероструктур як один із пріоритетних проектів і підтримали пропозиції НВК «Наука» та НВП «Карат» щодо продовження робіт у рамках цього проекту.

Перебуваючи у Львівській області, заступник Міністра відвідав також підприємство «ЛАЗ», де ознайомився з номенклатурою та виробництвом автобусів. На підприємстві була проведена нарада за участі представників місцевої влади і профспілок щодо подальшої діяльності заводу та нарощення обсягів виробництва.
Категорія: Вголос про економіку | Опубліковано: 29.03.2010 13:10
Ключові слова:| Автор: Вголос
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися