Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Львів


Парламентський комітет звернеться до правоохоронних органів щодо погроз журналістам газети «Експрес»
Комітет з питань свободи слова та інформації, розглянувши на засіданні 8 лютого ситуацію з газетою «Експрес», вирішив звернутися до прокуратури, міліції та СБУ щодо фактів, які повідомила редактор відділу розслідувань «Експресу» Світлана Мартинець.

Зокрема, пані Мартинець розповіла, що на працівників газети та їхніх рідних заводять кримінальні справи (наприклад, проти її сина), стріляють по вікнах редакції (цей інцидент трапився понад два роки тому), що є свідченням загроз життю журналістів. Водночас ні вона, ні головний редактор видання Ігор Починок не змогли надати членам комітету прямих доказів тиску та перешкоджання професійній діяльності з боку влади (зокрема й губернатора), передає «Телекритика».

Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк заперечив усі звинувачення у тискові. «У цій ситуації є бажання втягнути мене у конфлікт», - сказав він. Михайло Костюк підтвердив інформацію Ігоря Починка, що зустрічався з ним та журналістом газети «Експрес», але лише для того, щоб допомогти вирішити їхні проблеми.

На думку члена комітету Володимира Ландіка, ситуація із судовим процесом у справі газети «Експрес» - це суто господарський конфлікт, і він застеріг присутніх, щоб не втягували комітет у махінації.

Члени комітету ухвалили резолюцію щодо ситуації з газетою «Експрес», у якій зазначили, що створюють моніторингову групу, яка стежитиме за перебігом судового процесу. Крім того Віктор Уколов і Микола Баграєв запропонували представникам редакції надати докази утисків свободи слова.

Коли ж члени комітету голосували за пропозицію Юрія Стеця звернутися до правоохоронних органів з приводу заяв про загрози життю журналістів, Світлана Мартинець виступила проти. Народні депутати були здивовані такою позицією журналістки і зауважили, що вона має відповідати за свої слова, сказані з трибуни Комітету з питань свободи слова та інформації. У відповідь пані Мартинець сказала, що хоче, щоб звернення стосувалося не особисто її, а всієї редакції.

26 січня газета «Експрес» вийшла з незадрукованою першою сторінкою, протестуючи проти тиску і спроби закриття через рішення суду.


«Прес-Центр»
Категорія: Львів | Опубліковано: 09.02.2012 17:44
Ключові слова: Ігор Починок, Світлана Мартинець, ЕкспресУсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися