Меню

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Суспільство


Підсумки Всеукраїнської акції до дня довкілля «Разом за чисте місто!»

ПОСТ-РЕЛІЗ

19.04.2010

 

 

16-18 квітня 2010 р. у Києві, Одесі, Донецьку, Тернополі, Львові, Харкові, Павлограді (Дніпропетровська обл.) відбулася Всеукраїнська екологічна акція «Разом за чисте місто!», ініційована Асоціацією «Новий Акрополь» до Дня довкілля.

 

Понад 700 волонтерів взяли участь у прибиранні територій зелених насаджень у своїх містах. До проекту приєдналися 25 партнерів, відтак була реалізована головна мета заходу – консолідація зусиль волонтерів, місцевої влади та приватних компаній задля збереження чистоти міста та довкілля. Подаємо короткий репортаж про екологічні вихідні в містах України.

 

Організації-учасники:

Асоціація «Новий Акрополь» (Київ, Одеса, Львів, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ)

Донецький національний технічний університет (Донецьк)

Державний університету інформатики та штучного інтелекту (Донецьк)

За чисте місто (Тернопіль)

ЕКО «ЛОТОС» (Київ)

Молодіжний екологічний центр Дніпровського р-ну (Київ)

Г.К.Л. (Громада. Команда. Людина), (Павлоград)

Екологічний клуб «Планета» (Павлоград)

Львівське обласне товариство охорони природи (Львів)

Екологічний гурток геофаку ЛНУ (Львів)

Товариство охорони пам`яток історії, культури та архітектури (Львів)

Дитячий Екологічний Центр (Львів)

Еко-Львів (Львів)

Центральна Школа Бойового Гопака (Львів)

Збережи старий Львів (livejornal group) (Львів)

 

У Києві акція відбулася 17 квітня у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка. Понад 50 волонтерів працювали в розарії та теплицях, очищаючи територію від старого гілля і торішнього листя, підкопуючи землю. Прикметно, що три київські родини прийшли на акцію разом із дітьми – це гарний приклад екологічного виховання дітей з раннього віку.

 

У Донецьку акція тривала два дні. 16 квітня майже 200 студентів ДНТУ та ДУІШІ очищали територію від сміття біля другого міського ставка. 17 квітня волонтери «Нового Акрополя» разом із велосипедистами-волонтерами "MTB Donetsk" (усього біля 60 учасників)  продовжили прибирання біля міського ставка. За час проведення акції було вивезено 4 вантажні машини сміття. Активну участь в організації екозаходу взяла Донецька міська рада, Центр сталого розвитку «Роза Вітрів» і ТОВ «ГрінКо-Дон».

 

У Павлограді (Дніпропетровська обл.) 125 волонтерів, серед яких студенти ЗПІЕУ та члени ГО "Г.К.Л.", прибрали територію лісового масиву павлоградського лісництва. Учасники зібрали тракторний причіп сміття і сподіваються, що культурний рівень відпочиваючих у зеленій зоні підвищуватиметься. Організаторами акції стали  ГО «Г.К.Л.» (Громада. Команда. Людина) та екоклуб «Планета». 

 

Одеські волонтери прибирали парк «Меморіал 411-тої батареї». Завдяки проведенню інформаційної кампанії під час акції, до ранкового прибирання приєдналися жителі Одеси, які приїхали до парку на пікнік, і тридцять дітей із санаторію «Зелена гірка». Після заходу учасники побували на безкоштовній екскурсії в музеї-меморіалі "Героїчна оборона Одеси", що знаходиться на території парку. Загалом в акції взяло участь близько 60-ти учасників.

 

У Тернополі організатором заходу до Дня довкілля стала громадська організація «За чисте місто». 17 квітня у підтримку всеукраїнської акції було прибрано околиці Тернопільського ставу. Понад 30 активістів організації, незважаючи на погану погоду, з ентузіазмом очистили найбільш забруднену частину берегів ставу від сміття. Було зібрано близько 30 мішків сміття, які зусиллями організаторів вивезли на паспортизоване сміттєзвалище.

У Харкові акція пройшла у Ботанічному саду Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. У ній взяло участь понад 50 харків’ян, причому майже половина з них – мешканці міста, які прийшли за афішами або ж приєдналися під час самої акції. Вперше у ботанічному саду було введено роздільний збір сміття: пластик та скло збирали в окремі пакети для подальшої переробки.    

 

У Львові екозахід пройшов у двох місцях – парку Цитадель та парку ім. Івана Франка. Львів був лідером за кількістю організацій, які долучилися до проекту: члени семи організацій стали учасниками заходу, п’ятеро партнерів сприяли його матеріально-технічному забезпеченню. За  три години було зібрано понад 300 мішків сортованого сміття, для його вивозу знадобилося дві вантажні машини. Всього в акції взяли участь 112 львів’ян. Cтрілецький тир на Цитаделі провів безкоштовний майстер-клас по стрільбі з луку для учасників заходу.

 

Завершальна екологічна акція відбудеться у Дніпропетровську 24 квітня на території балки між аеропортом і Запорізьким шосе. «Новий Акрополь» висловлює всім учасникам та партнерам глибоку подяку за участь у цьому суспільно важливому екологічному проекті, який об’єднує не лише жителів одного міста, а й українців різних міст нашої держави.     

 

Партнери, які надали організаційну, інформаційну чи фінансову підтримку:

КП «Міськзелентрест» (Одеса)

Креатив дизайн-студія Antargo (Київ)

Компанія Lazutin Design (Київ)

КО «Київзеленбуд» (Київ)

Донецька міська рада (Донецьк)

Центр сталого розвитку «Роза Вітрів» (Донецьк)

ТОВ «ГрінКо-Дон» (Донецьк)

Галицька районна адміністрація (Львів)

ВАТ «Лівіввторресурси» (Львів)

ЛКП «Збиранка» (Львів)

Фольцбанк (Львів)

 

 

Асоціація «Новий Акрополь» – міжнародна громадська організація, яка працює в культурно-просвітницькій, екологічній, благодійній сферах. Асоціація діє у 54-х країнах світу, її головною метою є утвердження загальнолюдських цінностей через освітні, екологічні та соціальні проекти. В рамках проекту «Разом за чисте місто!» проходять весняні та осінні екологічні вихідні в ботанічних садах і парках України, літні екотабори тривалістю один-три тижні на заповідних територіях Криму, Карпат, Львівської, Тернопільської областей. Сайт: www.NewAcropolis.org.ua

День довкілля відзначається в Україні щорічно третьої суботи квітня з 1998 року. Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля. У 2010 р. свято припадає на 17 квітня.

 

 

Контакти: Ольга Косянчук (Київ), 097 970 89 31, Olga.kosianchuk@gmail.com

Категорія: Суспільство | Опубліковано: 19.04.2010 20:08
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися