Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Україна


Портников, Кіпіані і Павлів перемили кісточки кореспонденту УНІАН, який повідомив про відставку Табачника

 

Відомі українські медійники розділилися у думках щодо коректності подання інформагентством УНІАН новини про відставку міністра освіти і науки України Дмитра Табачника.

Дискусія з цього приводу між Віталєм Портниковим, Вахтангом Кіпіані та Володимиром Павлівим розгорілася під час дебатів «Чи може журналіст порушувати правило «не для розголошення» (off the records)?», що відбулися у Львові.

Нагадаємо, 31 серпня УНІАН з посиланням на главу Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна повідомив, що Табачника буде звільнено.

Як зазначив Кіпіані, слова Льовочкіна про відставку міністра прозвучали під час неофіційної частини брифінгу для журналістів, коли існує неписана домовленість, що оприлюднення інформації можливо тільки за умови відсутності посилання на джерело.

Кореспондент УНІАНу ж, на думку Кіпіані, «брутально порушив журналістську етику», «підважив довіру до українських журналістів».

«Чи була ця інформація суспільно важлива? Не була. Чи є тут сенсація? Ні», — наголосив він.

«Якщо журналіст хоче мати «високі джерела» серед політиків, бізнесу тощо, він має зберігати таємницю, яку йому довірили», — додав Кіпіані.

На захист кореспондента УНІАН став Володимир Павлів. Той, на його думку, зробив правильно. «Принцип «не розголошення» робить журналіста співучасником, партнером влади у справі задурювання суспільства», — сказав він.

«Журналіст завжди повинен бути не лояльним до влади», – заявив Віталій Портников. Він вважає, що кореспондент УНІАН вчинив правильно, водночас не виключив, що це могла бути спланована провокація. «Це ситуація брудна, про яку було домовлено в кабінеті секретаріату президента. На 75% впевнений, що це було саме так… в світі багато чистих прикладів off the records», — заявив Портников.

«Питання журналістської етики складне. Але є правила, через які не можна переступати, бо це контрефективно. Людина, що погодиться на їх переступити, буде обіграна політиками. Тому не можна «грати з шулерами», бо мій інтерес – зберегти професію», – зауважив Кіпіані.

За матеріалами: Гал-інфо


«Прес-Центр»

 

 

Категорія: Україна | Опубліковано: 21.09.2011 15:15
Ключові слова: Віталій Портников, off the records, Вахтанг Кіпіані, Володимир Павлів, УніанУсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися