Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Львів


У «Львівській газеті» запевняють, що на них ніхто не тисне
В. о. головного редактора газети «Львівської газети. Вісника міста» Володимир Хрущак спростовує заяву головного редактора Василя Терещука про тиск на журналістів видання.

«Офіційно заявляю, що ніякого тиску на журналістів, ані на керівництво редакції нові власники не чинять», - сказав він
«Телекритиці».

За словами пана Хрущака, після зміни власника відбувається реорганізація «Львівської газети» з метою «повернення їй колишньої популярності та комерційної привабливості». При цьому головному редактору газети Василю Терещуку зробили пропозицію очолити оновлений інтернет-портал «Львівської газети», який планується запустити найближчим часом, але він відмовився.

Володимир Хрущак зазначає, що Василь Терещук уже місяць де-факто не виконує обов'язків як головний редактор (перебував у відпустці та на лікарняному) і тому не може знати, що насправді відбувається в редакції газети. Також він наголошує, що редакція ніколи не відступала від правила, описуючи конфліктну ситуацію представляти точки зору всіх сторін.

У коментарі ТК Василь Терещук, який поки ще є чинним головним редактором «Львівської газети», але перебуває на лікарняному, розповів, що йому телефонували журналісти і скаржилися на те, що їх «змушують писати однобокі тексти». «Я їм радив не ставити підписи, наполягати на своєму, у крайньому випадку - звільнятися, бо ситуація йде до виборів», - зазначив він, додавши, що сам не має наміру повертатися до газети після лікарняного. Як приклад він навів вимогу нового редактора до одного з журналістів - Василя Худицького - писати заяву про звільнення.

Володимир Хрущак підтвердив, що просив Худицього звільнитися. «Василь Терещук, будучи головним редактором газети, двічі планував звільнити Василя Худицького через низьку якість його матеріалів. І в мене така сама ситуація. Якщо в мене є п'ять журналістів і я не можу покластися на когось одного з них (журналіст зриває теми), то я змушений був з ним поговорити і попросити його звільнити місце для когось іншого, хто працюватиме краще», - пояснив він.

Але Василь Терещук навпаки каже, що Василь Худицький - професіонал: «Він багаторічний автор "Дзеркала тижня". Він прекрасний фахівець у соціальній тематиці».

Журналіст «Львівської газети» Василь Худицький повідомив ТК, що сьогодні, 13 липня, написав заяву про звільнення за власним бажанням. «Тому що пан редактор сказав, що не бачить мого майбутнього в газеті», - додав він. Більше, за його словами, нікого не просили звільнятися. Своє звільнення з газети він пов'язує з професійним конфліктом з Володимиром Хрущаком.

Але, на думку Василя Терещука, звільнення Василя Худицького пов'язане з невиконаним редакційним завданням написати критичну статтю про дачу головного редактора газети «Експрес» Ігоря Починка. Сам Василь Худицький уточнив, що писав про конфлікт Починка з мешканцями села, де розташована дача, два матеріали. Перший був опублікований, а другий не сподобався редактору.

«Телекритика» також намагалася з'ясувати питання зміни власника «Львівської газети». «Газету придбав через посередника депутат Львівської обласної ради (фракція БЮТ) Ярослав Дубневич», - сказав ТК Василь Терещук. Натомість Володимир Хрущак не зміг підтвердити чи спростувати інформацію про пана Дубневича.

Водночас генеральний директор інформаційної агенції Presstime.com.ua (інтернет-видання «Вголос») Ірина Марушкіна, яку Василь Терещук називає представником нового інвестора, заперечила, що власником є Ярослав Дубневич. «Ярослав Васильович не є власником газети. Зараз на ринку тривають процеси (купівлі-продажу), власником газети є потужна інвестиційна компанія. Я наразі консультую цю компанію», - сказала вона, уточнивши, що угода ще не завершена. На запитання, чи йдеться про створення медіахолдингу, вона відповіла: «Швидше за все, так», але поки не вповноважена розголошувати, у складі яких проектів.


Press-centre.com.ua

Категорія: Львів | Опубліковано: 14.07.2010 11:04
Ключові слова:Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися