Меню

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Прес-релізи » Влада


У Львові обговорили питання співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ)
ПРЕС-РЕЛІЗ
30.03.2011


У четвер, 24 березня, на засідання комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, головою якої є депутат ВО «Свобода» Андріян Гутник, обговорювалось співробітництво ЛМР спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

В рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» розробляється Інтегрована концепція розвитку центральної частини Львова.

Львів є найважливішим економічним, культурним, і туристичним центром Західної України. Історична частина міста, у якій переважають будівлі з різних історичних епох, здебільшого збереглася і з 1988 р. належить до культурної спадщини ЮНЕСКО.

Поруч з важливими позитивними зрушеннями існує безліч проблемних аспектів. Соціальні  та політичні зміни, які відбулись у Львові після Другої світової війни, та націоналізації приватної власності значною мірою спричинили до того, що більшість історичних будівель на початку 1990-х рр. перебували у незадовільному стані. Однак і після проголошення незалежності України модернізація будинків здебільшого не проводилась.
Інтегрована концепція розвитку центральної частини Львова описує всі важливі заходи і проекти з розвитку історичного центру міста на наступні 10 років. Одним з її основних завдань є збереження багатої архітектурної та культурної спадщини історичної частини міста, яка має вирішальне значення для економічного, туристичного та соціального розвитку міста. Не менш важливим завданням є покращення якості громадського простору (оформлення площ, покращення якості подвір’їв, проходів, пасажів та підземних переходів, дитячих та спортивних майданчиків). Згідно концепції, покращуватиметься транспортна ситуація та технічна інфраструктура.

Для підвищення туристичного потенціалу Львова передбачено розробку Стратегії розвитку туризму. Вона сприятиме збереженню туристичного потенціалу у довгостроковій перспективі (розвиток туристичної інфраструктури, розширення туристичних пропозицій, освітлення пам’яток архітектури,  підтримка існуючих культурних програм, розширення туристичних пропозицій). Необхідним завданням також є посилення роздрібної торгівлі, підтримка ремесел та сфери послуг.

Зона дії концепції охоплює площу близько 1,9 км 2 . Дана концепція відкриє нові шанси для залучення приватних інвесторів, наприклад , шляхом надання інвестиційних субсидій.

Поряд із значними проектами, що стосуються історичної частини міста та її архітектури, також будуть реалізовані соціальні, культурні, економічні проекти, які є важливими для мешканців та гостей Львова.

Андріян Гутник зазначив, що: «Ми будемо максимально розвивати наше місто, сприяти розробленню та впровадженню Інтегрованій концепції розвитку центральної частини Львова. В рамках програми "Східноєвропейського партнерства” Європейський Союз передбачає у 2011, 2012, 2013рр. виділити на розвиток Західних областей мільйони євро, які будуть спрямовані на підтримку соціальних та економічних проектів у Західному регіоні України. Тому, вважаю, що наша виконавча влада повинна готувати документи для Європарламенту, вигравати гранти та отримувати додаткові інвестиції, тим паче до Євро -2012».
Категорія: Влада | Опубліковано: 30.03.2011 10:37
Ключові слова: Андріян Гутник, Німецьке товариство міжнародного сп, Свобода, GIZУсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися