Меню

Розділи новин

Пошук
Публікації

Головна » Статті » Новини мас-медіа » Львів


В УКУ відкрили Школу репортажу
26 листопада у Львові в Українському католицькому університеті відбулося відкриття Школи репортажу. 

Керівник магістерської програми з журналістики УКУ Ігор Балинський розповів, що Львів обрали як пілотне місто для цього проекту. Пройти навчання зможуть студенти-журналісти з УКУ, Української академії друкарства та ЛНУ ім. Івана Франка, передає Zaxid.net.

Член Українсько-польського журналістського клуб «Без упереджень» Ольга Шалайська розповіла, що Школа має амбітну мету — відродити в Україні жанр репортажу.

Директор Польського інституту в Києві, І Радник Посольства Республіки Польща в Україні Ярослав Ґодун зауважив, що так звана школа репортаж та література факту у Польщі популярна не лише через напрацювання Ришарда Капусцінського, але й тому, що багато молодих письменників підтримують таку літературу. Відтак, зі слів Ґодуна, у нього виникла ідея розвивати таку школу і в Україні.

Перший майстер-клас з репортажу  на тему «10 китів, на яких стоїть репортаж» для студентів провів польський репортер і письменник, працівник відділу «Великий формат» варшавської «Gazeta Wyborcza», співзасновник Польської школи репортажу Маріуш Щиґел.

На його думку, репортаж — це проникнення в душу читача, у внутрішній світ людини.

«Я почав писати в 20 років… Не читав жодних теоретичних книжок про репортаж, хоча в Польщі такі видають. Для мене репортаж – це ситуація, яка сталась направду. Але це має бути не лише опис ситуації, яка сталась, але щось більше. Тобто репортаж повинен мати таку собі надвартість», — розповів журналіст.

Ініціаторами відкриття Школи стали Польський інститут в Києві, Українсько-польський журналістський клуб «Без упереджень» та магістерська програма з журналістики УКУ.


Категорія: Львів | Опубліковано: 30.11.2011 13:43
Ключові слова: Ольга Шалайська, УКУ, Ігор Балинський, школа репортажу, Маріуш ЩигелУсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
©2008-2012 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися