Субота, 12.07.2025, 14:41
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню

  • Усі публікації
  • Новини
  • Статті
  • Інтерв'ю
  • Оффтоп
  • Джинса
  • Повідомити новину
  • Архів
  • Про блог


Твіти @Lviv_Novyny

Юлія МакҐаффі, головред «Korrespondent.net»: Треба працювати за принципом балансу цікавого і важливого


Юлія МакҐаффі

У п’ятницю, 5 квітня, в Школі журналістики УКУ відбувся анонсований майстер-клас головного редактора інтернет-видання «Кореспондент.net» Юлії МакҐаффі.

Пропонуємо вашій увазі конспект заняття, який на сторінці організаторів у Facebook вела кореспондент Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ) Ірина Наумець (у тексті збережена авторська орфографія).


***

Юлія закінчила факультет журналістики у Київському університеті Шевченка. До працевлаштування в Кореспонденті працювала на радіо.

***

Нині Юлія є редактором сайту "Кореспондент". Ще з початків заснування це був комерційний проект. Орієнтнувалися на якісний новинний потік та оперативну подачу. У 2002 Юлія писала до розділу "Світ", посилаючись на відомі іноземні видання.

***

У 2002 році зявився журнал "Кореспондент". Інтернет-видання відрізняється від друкованого більшою динамічністю і оперативністю. За останні 6-7 років структура сайту помітно змінилася - з'явився сервіс громадянської журналістики, блоги. Спочатку блоги заповнювалися не зовсім якісно. "Ми зрозуміли, що у такого хорошого сайту не може бути таких поганих блогів", - каже Юлія. Тоді вони вирішили щось змінювати, переймали досвід в чеських колег.

***

Нині блоги є одним із розділів, куди найбільше заходять відвідувачі сайту. На сайті з'явилися мобільні додатки до Android та Iphon. Мобільний трафік є важливим. Хоча в Україні динаміка є нижчою, ніж у світі. У наступних 5 років користування інтернет-ресурсами через мобільні телефони зросте у 17 разів.

***

Дизайн сайту зроблений ще у 2008 році. Лозунг редакції: "Новини є завжди". Так Юлія відповідіала, коли її колеги казали, що немає про що писати.

***

На українській версії сайт перекладачі переклають контент в Наш сайт працює цілодобово. Ще 7 років тому на сайт запросили вечірнього редактора, щоб зранку люди читали свіжі новини, а не новини вчорашнього дня. Є люди, які працюють у вечірню зміну. Зараз з'явивився відеоредактор, socialmediaredactor. Зміни будуть відбуватися постійно - через кілька років можуть з'явитися нові технології, які покращать якість проекту.

***

Стрічка новин - це найбільш відвідуваний розділ на сайті. Треба створювати такий дизайн, щоб люди проглядали першу сторінку до кінця, а не зупинялися лише на стрічці новин.

***

У нас є правила використання фото на сайті. Ми підписані на routers та assosiated press. У 2009 році на сайті з'явився власний фотограф. У журналі Кореспонеднт також є 2 штатні фотографи. Сайт обмінюється фотобазою із журналом, колегами з медіахолдингу.

***

Юлія каже, що секрет успіх сайту не тільки у незаангажованості, оперативності і якості, але й у багаторічному досвіді. "Без достатнього фінансування подібний проект буде тякжо створити", - наголошує Юлія.

***

Для запуску нового інтернет-проекту хороший ідея - краутфандінг.

***

Премодерація блогів уповільнює подачу інформації. На "Кореспонденті" її не застосовують.

***

Загальний образ журналіста інтернет-видання:любити новини, вміти їх опрацьовувати, бути сконцентрованим і пам'ятати, що про ваше імя як журналіста ніхто не дізнається, бо новини не підписуються. Треба працювати за принципом балансу цікавого та важливого.

***

"У мене завжди відкрито світових 10 інтернет-джерел, які я постійно моніторю. Так працюють й інші працівники редакції. Це командна робота". Юлія має один вихідний день, коли вона не користується інтернетом, - це неділя.

***

На сайті 10-15 тис. коментарів за день. Премодерація є неможливою - це найголовніший тезис. Ми маємо лише одного модератора, який працює і в будні, і у вихідні. Він любить свою роботу.

***

Ріівень культури спілкування в українському суспільстві та політиці у великій мірі відображений і в коментарях. У коментарях на сайті є можливість "пожалітися" на щось образливе, але ті, хто переписуються, здебільшого ніколи не викорстовують цієї функції.

***

У 2010 році створенням акаунтів сайту в соцмережах займалися лише маркетологи. Потім це стало обов'язком редакції. Юлія першою почала постити новини через facebook. Юлія вважає, що у кожного інтернет-видання має бути social redactor. За 4 місяці після створення фейсбук-плагіна на сайт заходило 700 людей, а використання трафіку збільшилося до 300%.

***

Рішення інтернет-видання, які Юлія називає успішними: не створювати великої кіькості акаунтів, вибір пріоритетної соцмережі, інтеграція кнопок sharing, створення плагіну, запуск фейсбук-логіна. Кількість фанів на сайті, які відвідували сайт через соцмережі, становила 89%.

Юлія МакҐаффі в УКУ
Юлія МакҐаффі. Фото: Школа журналістики УКУ


***

Українська аудиторія фейсбука набагто менша, аніж аудиторія контакту. Ми завжди вважали, що користувачі контакту не є нашою цільовою аудиторією. За нашими розрахунками наша аудиторія в контакті - це 28%. Зараз же через контакт переходить більше людей, ніж через фейсбук.

***

Раніше ми постили посилання, а зараз заголовки з картинками. Це більш ефективно. У контактах спочатку поширювали розважалльну інформацію, вважаючи, що саме такого типу інформація там буде запитуваною. Пізніше довелося змінити алгоритм. Наш міф з приводу несерйозного контенту в контакті розвіявся. Користувачі цієї соцмережі готові споживати якісну і серйозну інформацію.

***

У контакті за день виходить 35-40 новин за день. Соцмережі стали таким же джерелом інформації як інформаційні агентства. Коментарі в соцмережах може стати хорошим матеріалом для новин. Так, коли Київ замітало снігом, усі про це постили у соцмережах. Із найбільш яскравих цитат Юлія підготувала новину. Юліія каже, що в фейсбуку відвідуваність спадає, а у контакті - навпаки, зростає.

***

"Соцмережі не є конкурентом для інтернет-видань, а радше інструментом у роботі, який допомагає і в зборі, і в перевірці, і поширенні інформації ", - каже Юлія. Найбільш хітові ролики в соцмережах відслідковуються виставляються у блогах користувачів. Таким чином кількість відвідувачів сайту зростає двічі.

***

Особливості світогляду людини відображаються і в новинах, які вона відбирає. Важливо, щоб відбирати новини, які б зацікавили всіх. Топ-новина не висить на сайті більше години. У стрічці новин відображається усе, що видібрали за останню годину. Щоб ознайомитися із наповненням сайту, достатньо переглянути стрічку новин або зайти контентний кластер - спецтеми. Середньостатичний відвідувач сайту читає близько 7 новин за годину. "Це досить хороший показник", - каже Юлія.

***

Юлія каже, що у фейсбуці реклама не викорстовується. Це приниципова позиція. Усі меседжі фіксуються на акаунті. Юлія розповідає про деякі розділи сайту. Розділ "Я -кореспондент "- це блог користувачів для розміщення фото - і відеоконтенту. У цей розділ потрапляє модерований контент, який потім може бути використаний і на головній сторінці. "Ми-кореспондент" - це внтуртрішня соцмережа сайту, яка зараз не виправдовує сподівань.

***

12-15 % аудиторії читає російськомовну версію сайту. Раніше на українській версії сайту було значно менше розділів, ніж на російській. Коли звився редактор україномовної версії сайту, усі рубрики синхронізували.

***

За останні роки динаміка запитів на українській мові різко зросла. Взявши це до уваги, редакція планує займатися посиленою оптимізацією української версії сайту.

***

У редакції сайту працює 36 людей: 26 - російськомовна версія сайту, 10 - українськомовна. О 6 год ранку закінчує свою роботу вечірній редактор. Далі виходить один із бізнес-редакторів, міжнародний редактор, який працює до обіду, та інші працівники. Редакція не проводить редакційних нарад - усі поточні питання вирішуються в процесі роботи.

***

Цього року пріоритетним є розділ "fashion". У розділі "Світ" працює 3 людей, у розділі "Бізнес" - 5 людей, у розділі "Наука" - лише один редактор. "В Україні досить рідко відбуваються події, які можна назвати новиною, тому ми відслідковуємо міжнародну інформацію, яка є резонансною і цікавою", - каже Юлія. У подачі новин редакція орієнтується на міжнародні сайти.

***

У перші 12 годин після резонансної події усяка інформація, яка буде стосуватиметсья цієї теми, матиме високий запит. У такі моменти редакції працює у режимі швидкого реагування - зібрати якнайбільше додтичної інформації.

***

Редакція є досить мобільною - якщо потрібно розвивати "гарячі теми", працівники з різних відділів можуть підмінювати один одного. Кореспонедент підписаний на Інтерфакс-Росія Українську та Російську службу BBС, Routers. Щоб новина була найбільш вичерпною, інформація збирається з різних джерел.

***

Юлія ділиться порадами, як писати новини. Перше правило, яке вже запамятали студенти Школи журналістики УКУ - це правило "перевернутої піраміди". Юлія зауважує, що заголовки новини повинні відповідати її змісту. Важливо "локалізувати заговки" - інформувати про місце, де відбулася подія, таким чином привертаючи увагу жителів того чи іншого регіону.

***

Стилістика кореспондент.нет - це спокійний новинний стиль. "Наш сайт - це могила невідомого солдата", - каже Юлія, маючи на увазі, що новини публікуються без зазначення автора. Ще одна порада - точність у посиланні на джерела інформації. Якщо інформація є скандальною, важливо ще в заголовку вказати видання, яке її поширює.

***

Редактори сайту пишуть 15-17 новин за день, по одній новині кожні 30 хв. і самостійно підбирають фотогрфії. Недоліком є те, що у редакції немає коректора. Хоча з наступного року, каже Юлія, планують взяти.

***

Виставляючи новину на сайт, важливо вказувати seo-заголовки - це найбільш узагальнена інформація, яка задається користувачами інтернету для пошуку даної новини. Теги, які проставляються під новиною, - це ті ж опорні точки запитів в інтернеті.

***

У підборі ілюстарцій до тексту перевага надається фотографіям із крупним планом зображення та фактажним фото. Останнім часом блоги виводяться у стрічку новин.

***

"Ми беремо на роботу людей навіть без досвіду. Якщо людина хоче працювати, але ще не все вміє, ми навчимо потрібним стандартам", - каже Юлія.


Прес-Центр

Ми в соцмережах: Facebook, Twitter, Google+, ВКонтакте

06.04.2013

Твіт
Перегляди: 2295 | Рубрика: Новини | Ключові слова: УКУ, Корреспондент, Юлія МакҐаффі, майстер-клас, інтернет-видання


Схожі публікації:
  • Майстер-клас головреда Korrespondent.net Юлії МакҐаффі (анонс)
  • Способи монетизації інтернет-сайтів: продаж лінків
  • Ігор Балинський: «Новини в онлайн-виданні – це пекельна робота»
  • Скільки коштують львівські сайти (інфографіка)


Хто не читає «Львівські Новини», той москаль ;)

Читати @Lviv_Novyny



comments powered by Disqus




©2008-2015 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися

Львівські новини Прес-Центрувімкнено Google+

Copyright MyCorp © 2025 |