Понеділок, 14.07.2025, 20:14
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню

  • Усі публікації
  • Новини
  • Статті
  • Інтерв'ю
  • Оффтоп
  • Джинса
  • Повідомити новину
  • Архів
  • Про блог


Твіти @Lviv_Novyny

Роман Заяць: У новий медіа-сезон ми увійдемо з оновленою радіостанцією


Фото: з особистого архіву Р.Зайця









Радіо «FM Галичина», пропрацювавши рік на ринку, оновлює свій формат. Цю місію покладено на медіа-менеджера Романа Зайця, за плечима якого великий досвід створення та розвитку радійних проектів («РадіоМан», портал он-лайн радіо MJoy Radio). Віднедавна він — директор «FM Галична».  

— Романе, як так сталось, що ти очолив «FM Галичина»?

— Впродовж березня тривали перемовини щодо коректив програмного продукту радіо «Галичина», проводив моніторинг радіо як зовнішній консультант. На початку квітня отримав пропозицію витягнути радіо з кризової ситуації…

— А воно було в кризі?

— «FM Галичина» було в складній ситуації. Радіо існує вже рік часу. Треба віддати належне Ірі Сандуляк та команді, що вони запустили його, а відтак зроблено значний «шмат» організаційної та технічної роботи. Однак, радіо не завоювало своєї слухацької ніші.  

Віднедавна, із появою двох нових частот (два місяці тому «FM Галичина» отримала частоти у Луцьку і Тернополі. – прим.авт.), перед радіо постали нові амбітні завдання. По-перше, необхідно досить швидко переформатувати програмний продукт радіостанції для того, щоб вона в нових містах зазвучала вже в оновленому стилі. Паралельно і також в міру швидко необхідно  зробити радіо максимально доступним цільовій аудиторії, до якої нам слід достукатися. А  це  — люди віком від 30 до 50 років, мешканці Галичини. Оскільки радіо носить чітко виражений регіональний характер і за територією мовлення, і за назвою, то наша головна мета, як творча, так і комерційна - здобути високий рейтинг популярності у Західній Україні.

— Але попередня команда саме таке, галицьке, радіо і будувала… Чи правильно я розумію, що основна проблема, яка спричинила кризу,  — низькі надходження від реклами. Це загальний стан ринку?

— Є дві складові. Перша складова — це криза. У 2009 році ринок радіореклами сильно просів, більш ніж на 40%. Але у 2011 році  вже намітилась плюсова тенденція, ринок почав зростати. Однак  тенденції зростання доходів «FM Галичина» поки що немає. І це неправильно. Адже радіо – не лише творчий проект, але й підприємство. Радіо-підприємство повинно працювати в умовах  ринку реклами і прагнути приносити позитивний фінансовий результат інвесторам.  

— Чому зникли деякі програми, наприклад, вечірнє ток-шоу, на яке спочатку радіо покладало значні сподівання?

— Я прийшов на радіо, коли цих програм вже не було. З тих же програм, які лишилися, ми, навпаки, розширили присутність в ефірі тих, які користуються популярністю в слухачів і мають перспективи розвитку. Наприклад, програма привітань досі виходила тривалістю година, ми ж розширили до двох годин ефіру.  Також плануємо вводити нові ефірні позиції, скажімо, кулінарна програма, позановинні репортажі. Але все це — дрібні правки. Головне на сьогодні  - працюємо, щоб з початку червня стартувати з оновленим іміджем.

— Хіба правильно таке робити влітку?

— Звісно, ні. Ми можемо, звичайно, і не стартувати, але чи буде гарним варіантом тягнути воза, який інерційно вже летить туди, куди не треба. Тому вибір такий: ми стартуємо літом, вводитимемо зміни так, щоб у новий медіа-сезон увійти з іміджево та програмно оновленою радіостанцією.

— Чого стосуватиметься оновлення?

— У першу чергу ми міняємо музичне наповнення радіостанції, швидше впорядковуємо його. Чітко підбираємо музику до вимог та смаків нашої цільової групи. Зараз музичний контент тестується у фокус-групах.

Друге — ми змінюємо оформлення радіо, так звані джингли, позивні, новинні підклади — те, що називається одягом радіостанції. Дві продакшн студії працюють над цим. Маю надію, що до початку червня встигнемо цю роботу завершити і протестувати нові продукти. Запуском оновленого оформлення радіостанції ми фактично анонсуємо початок подальших програмних змін, що триватимуть впродовж наступних місяців.

— Які саме програми і для якої аудиторії?

Повторюсь, зовсім скоро з’явиться кулінарна програма. Її робоча назва «Галицькі пляцки». У суботу в ефірі звучатиме класичний репортаж «Герої Галичини» з життєвими історіями та оригінальними записами з усіх куточків Галичини. В перспективі – ряд гумористичних передач.  

Всі програми, що звучатимуть в ефірі, будуть максимально підлаштовані під регіональну специфіку радіостанції та ментальність  галицької аудиторії. А ця аудиторія таки особлива, бо має свій музичний смак, має специфічне почуття гумору, неймовірно велику довіру до церкви … галичани люблять смачно поїсти, по-пліткувати й обов’язково «висповідатися на Великдень» :) Все це ми враховуємо при розробці майбутніх програмних рубрик.

— «FM Галичина» ігнорує місцеву російськомовну аудиторію, а вона, як на мене, має більшу купівельну спроможність і, відповідно, є більш цікавою для рекламодавців. Чому?

— Це не правда. Коли ми говоримо про галицьке радіо і галицьку аудиторію, то маємо на увазі всіх без винятку мешканців Галичини.  Галичани – це унікальна суміш різних культур. Правдою ж є те, що російськомовна попса на нашому радіо не звучатиме. А щодо російськомовних пісень, то їх достатньо багато звучить в ефірах інших радіостанцій.

І ще, купівельно спроможна аудиторія - це також ті, що переїхали жити у міста з сіл чи менших містечок. Вони тут навчалися, здобули освіту, залишилися працювати, поодружувалися, отримали статус й за нашими розрахунками мають вдало відреагувати на оновлене «FM Галичина».   

— Які ще концептуальні зміни очікуються?

— Варто згадати про технічну складову.  «FM Галичина» звучить на 14 частотах,  які в більшості розміщені близько одна до однієї. Ми плануємо використати так зване автоматичне перемикання сигналу прийому радіостанції у залежності від потужності, щоб ті, хто подорожує автомобілем, могли плавно переходити з однієї частоти на другу, навіть не помічаючи їхньої зміни. Радіо буде звучати монолітно і це великий плюс в очах слухачів.

Під новий формат ми також змінимо звукове забарвлення радіостанції. Це — взаємопов’язані речі.
 
— Ваші слухачі скаржаться, що певний час на окремих територіях, де присутнє «FM Галичина», радіо випадало з ефіру або звучало надто гучно?

— Ці технічні недоліки ми, в принципі, вже здолали. Радіостанція має 24 години на добу звучати однаково, безперебійно, без будь-якого перешкалу сигналу, і це вже діє.

— Раніше «FM Галичина» робила акцент на новини, тому навіть Ірина Сандуляк воліла називати радіо «інформаційно-музичним», а не «музично-інформаційним», як записано в ліцензії. Цей пріоритет залишився?

— Кількість новин на радіо не зменшилася, навпаки, як продюсер, я  ввів суботні випуски й так звані позапланові новини в момент, коли виникає потреба. Усім радійникам відомо, що процес новин на радіо є достатньо затратним. Тому він буде підв’язаний безпосередньо до того, яким чином ми розпорядимося нашими комерційними надходженнями. Зменшувати кількість інформаційних випусків точно не будемо.

— Нові зіркові ведучі на радіо з’являться?

— Я би дуже хотів, щоб появились нові ведучі. Ми над цим працюємо. Поки що тільки привідкрию таємницю, хто озвучував «новий одяг» радіо — Михайло Барбара і Софія Іванова.

— Як вплинула на місцевий радіоринок, зокрема на «FM Галичина», поява «Радіо24»?

— Ми в різних нішах працюємо, а тому навряд чи є конкурентами. Проект «FM Галичина» є в значній мірі унікальним перш за все з технічної точки зору. Це — мережа з найбільшою кількістю радіочастот на території Західної України — чотирнадцять. Більше ніхто не має. Тому логічно, що ми чітко себе позиціонуємо як радіо для широких верств населення. Тобто радіо масове, радіо народне, радіо для галичан. Галичани святкують з радіостанцією, відпочивають з нею, йдуть до церкви, приходять з церкви… Ми їх супроводжуємо на кожному кроці.  Якщо хтось і має схожий формат, то він обмежений незначною потужністю.

— А «Львівська хвиля»?

— Саме останнє моє зауваження стосується «Львівської хвили», яку чути тільки у Львів та околиці.

— І все ж таки, що ти думаєш, як фахівець, про «Радіо24»?

— «Радіо24» позиціонує себе як радіостанція для активних людей, які шукають оперативної інформації. Треба віддати належне  - це вдала синергія між існуючими медіа-проектами Роман Андрейка. Але на їхньому місці я б не ігнорував музичну складову радіо.

— Два місяці тому «FM Галичина» отримала дві частоти, в Тернополі і Луцьку. Коли в цих містах почнеться мовлення?

— На початку червня, як тільки буде готове нове оформлення, ми стартуємо у Тернополі, згодом – в Луцьку.

Ще, по-секрету, можу засвітити наш новий слоган — «Файне радіо».
Чому обрали на перший погляд ніби «заїзджене» слово «файне»? Бо попри те, що воно є типовим старим галицизмом, широко вживається і сьогодні, а також гарно сприймається на всій території України. З часом вибудуємо логічну послідовність ефірних подій: файна музика – файні конкурси – файні забави – файне радіо!

— Коли у вас нарешті повноцінно запрацює сайт?

— Ой, сайт — це… Думаю, репрезентативну сторінку з новим логотипом та лайфстрімом ми запустимо в червні. Згодом сайт розбудуємо, адже в напрямку он-лайн медіа є неоціненний досвід проекту MJoy Radio.

*

Летом в редакции СМИ — ад кромешный. Жарко, разные посторонние, и не всегда приятные, запахи… Скажем прямо, не самые лучшие условия для работы. Выход: использовать озонаторы воздуха. Озонатор позволяет освежить воздух в помещении, устранить неприятные запахи, провести эффективную дезинфекцию помещения и нейтрализовать табачный дым. Больше об озонаторах вы можете узнать на сайте www.ozonator.in.ua

*


Розмовляв Андрій Сорока

Ми в соцмережах: Facebook, Twitter, Google+, ВКонтакте

19.05.2011

Твіт
Перегляди: 3243 | Рубрика: | Ключові слова: FM Галичина, радіо, Інтерв'ю, Роман Заяць


Схожі публікації:
  • Віталій Білень: «Якщо ввімкнути наш канал і поглянути на кількість реклами, то ми лідери однозначно»
  • Марта Більська: Слухаючи «Радіо24», людина отримує повну і об’єктивну картину дня
  • Сергій Трухімович: «Джинса» дає можливість журналістам заробити»
  • Степан Курпіль: «Олігархи ставляться до газет, як до утриманки, набридло – кинув»


Хто не читає «Львівські Новини», той москаль ;)

Читати @Lviv_Novyny



comments powered by Disqus




©2008-2015 Прес-Центр
Використовуючи матеріали з "Прес-Центру" не забувайте на нас посилатися

Львівські новини Прес-Центрувімкнено Google+

Copyright MyCorp © 2025 |